Krzysztof Piątek ma nowego trenera. Już... jedenasty w przeciągu nieco ponad trzech lat! [OFICJALNIE]

Krzysztof Piątek ma nowego trenera. Już... jedenasty w przeciągu nieco ponad trzech lat! [OFICJALNIE] fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Hertha BSC

Pál Dárdai przestał ze skutkiem natychmiastowym pełnić funkcję szkoleniowca Herthy.

Władze zespołu z Berlina postanowiły przedwcześnie zakończyć współpracę z węgierskim szkoleniowcem oraz jego najbliższymi współpracownikami - Andreasem Neuendorfem i Admirem Hamzagiciem po przeanalizowaniu dotychczasowych rezultatów osiąganych przez „Starą Damę” w trwających rozgrywkach.

Hertha przystępowała do obecnego sezonu po raz kolejny z zamiarem włączenia się do walki o czołowe pozycje w Bundeslidze. Tymczasem po rozegraniu trzynastu spotkań plasuje się o jeden punkt nad strefą oznaczającą grę w barażach i jednocześnie traci sześć „oczek” do pozycji gwarantującej udział przynajmniej w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

Przedstawiciele niemieckiego zespołu nie widzieli po ostatnich dwóch zanotowanych remisach oraz porażkach szans na zbliżenie się do osiągnięcia wyznaczonych celów, dlatego zdecydowali się w trybie natychmiastowym rozstać z Pálem Dárdaiem.

„Chcielibyśmy podziękować Pálowi Dárdaiowi za jego pracę. W zeszłym sezonie przejął drużynę w trudnej sytuacji i utrzymał ją w lidze w trudnych warunkach” - czytamy w opublikowanym komunikacie.

W jego miejsce został zatrudniony Tayfun Korkut. Turek ma sprawować tę funkcję na razie tymczasowo do zakończenia trwających rozgrywek.

Dla 47-latka podpisanie umowy z Herthą oznacza powrót na ławkę trenerską po dłuższej przerwie, ponieważ ostatni raz odpowiadał on za wyniki VfB Stuttgart w 2018 roku.

Były szkoleniowiec Hannoveru 96, Kaiserslautern oraz Bayeru Leverkusen jest w sumie już jedenastym opiekunem Krzysztofa Piątka w trakcie jego zagranicznej przygody z futbolem, która rozpoczęła się od sezonu 2018/2019. 

Od tego momentu reprezentant Polski współpracował kolejno z Davide Ballardinim, Ivanem Juriciem, Cesare Prandellim (Genoa w rundzie jesiennej 2018/2019), Gennaro Gattuso (AC Milan w rundzie wiosennej 2018/2019), Marco Giampaolo, Stefano Piolim (AC Milan w rundzie jesiennej 2019/2020), Jürgenem Klinsmannem, Alexandrem Nourim (Hertha w rundzie wiosennej 2019/2020), Bruno Labbadią (w rundzie wiosennej 2019/2020 i jesiennej 2020/2021) oraz wspomnianym Pálem Dárdaiem (Hertha w rundzie wiosennej 2020/2021 i jesiennej 2021/2022).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE] Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy