Krzysztof Piątek razy dwa - Hertha wygrywa derby Berlina [WIDEO]

Krzysztof Piątek razy dwa - Hertha wygrywa derby Berlina [WIDEO] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com

Hertha pokonała Union Berlin w derbach stolicy Niemiec. Dwie bramki dla tych pierwszych zdobył Krzysztof Piątek.

W piątkowy wieczór rozgrywane było pierwsze spotkanie dziesiątej kolejki Bundesligi. Doszło w nim do starcia derbowego pomiędzy Herthą a Unionem.

Pierwsi prowadzenie objęli gospodarze. W 20. minucie meczu do siatki Taiwo Awoniyi. Był to zarazem ostatni pozytywny akcent dla gości w tym meczu. Cztery minuty później czerwoną kartką ukarany bowiem został Robert Andrich.

Do przerwy jednak rezultat nie uległ zmianie, dlatego też od 46. minuty Bruno Labbadia postanowił dokonać zmian i desygnował do gry Krzysztofa Piątka.

Mur obronny Unionu został skruszony w 51. minucie. Wówczas to do siatki trafił Słowak Peter Pekarík, który wyrównał stan meczu.

Później do głosu doszedł Krzysztof Piątek. Reprezentant Polski najpierw wykorzystał dogranie Javairô Dilrosuna (piłka po znaczącym rykoszecie znalazła drogę do bramki), by trzy minuty później skorzystać z przebitki i podwyższyć na 3-1, ustalając przy tym wynik meczu.

Były to odpowiednio druga i trzecia bramka napastnika w tym sezonie.

Dzięki zwycięstwu nad lokalnym rywalem Hertha mogła dopisać sobie trzy punkty, a w konsekwencji przesunęła się w ligowej tabeli na jedenaste miejsce.