Krzysztof Piątek z wiadomością po operacji, która eliminuje go z EURO 2020

Krzysztof Piątek z wiadomością po operacji, która eliminuje go z EURO 2020 fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Krzysztof Piątek [Twitter]

Złamana kostka sprawiała, że Krzysztof Piątek nie tylko nie pomoże Herthcie na finiszu sezonu, ale i nie pojedzie na Mistrzostwa Europy. Polak operację ma za sobą i zapewnia, że już teraz jest gotów rozpocząć proces powrotu do pełni sił.

Środkowy napastnik urazu nabawił się w środowym meczu z FC Schalke 04, a badania wykazały złamanie kostki prawej nogi. Piłkarz za wszelką cenę chciał uniknąć leczenia inwazyjnego, ale dodatkowe badania tylko utwierdziły sztab medyczny Herthy w przekonaniu, że operacja jest konieczna.

23-latek przeszedł zabieg i choć podkreśla, że ma za sobą trudne chwile, wierzy, że wróci silniejszy.

„Ostatnie 36 godzin było dla mnie trudne. Kontuzja eliminuje mnie z EURO 2020, o którym tak bardzo marzyłem. Uważam jednak, że w piłce nożnej, podobnie jak w życiu, nic nie dzieje się bez powodu. Wiem, że Bóg musi mieć dla mnie plan. Moja rekonwalescencja zaczyna się dzisiaj i to jedyna rzecz, na której muszę się skupić. Jestem na to gotowy. Zrobię wszystko, żeby wrócić silniejszy niż kiedykolwiek przedtem. Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia, to wiele dla mnie znaczy. Trzymam kciuki za kolegów z Herthy i reprezentacji Polski. Jestem pozytywnie nastawiony. Nadchodzą lepsze dni. Do zobaczenia wkrótce!” – napisał Krzysztof Piątek w mediach społecznościowych.

Zaraz po opublikowaniu tych wpisów, z życzeniami ruszyli kibice, oficjalny profil reprezentacji Polski czy Cracovia oraz Hertha, a więc odpowiednio były i obecny klub piłkarza.

„Pjona” sezon zakończył z siedmioma trafieniami w ekipie z Berlina, do których dorzucił trzy gole w kadrze narodowej.

***

Reprezentacja Polski: Kto zajmie miejsce Piątka na EURO 2020? Trzech faworytów!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Agent Ousmane’a Dembélé kontratakuje. „Taka taktyka nie działa z ludźmi, jak my” FC Barcelona: Agent Ousmane’a Dembélé kontratakuje. „Taka taktyka nie działa z ludźmi, jak my” OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy