Kylian Mbappé odmówił udziału w losowaniu fazy grupowej Mistrzostw Świata w Katarze

Kylian Mbappé odmówił udziału w losowaniu fazy grupowej Mistrzostw Świata w Katarze fot. sbonsi / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: L’Équipe

Organizator tegorocznego mundialu planował, aby to Kylian Mbappé zjawił się na ceremonii losowania fazy grupowej. Gwiazda reprezentacji Francji i Paris Saint-Germain zdecydowała się odmówić twierdząc, że nie jest odpowiednią osobą do pełnienia tej roli – donosi „L’Équipe”.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Katarze zbliżają się wielkimi krokami. Poznaliśmy już większość drużyn, które pojadą na prestiżowy turniej. Pozostały wyłącznie cztery niewiadome.

Tradycja zakłada, że na uroczystą ceremonię losowania fazy grupowej mundialu zaproszony zostanie przedstawiciel aktualnych mistrzów świata, czyli w tym przypadku – Francuzów.

Organizatorzy zakładali, że do stolicy Kataru zawita największa gwiazda francuskiej kadry, czyli Kylian Mbappé. Po żywiołowych negocjacjach postanowił on odmówić, argumentując swoją decyzję tym, że nie jest właściwą osobą do reprezentowania swojego kraju. Ponadto, w najbliższy weekend czekają go przygotowania do ligowej potyczki, która odbędzie się w niedzielę.

Wciąż nie jest znana tożsamość osoby, która będzie reprezentować Francuzów w trakcie ceremonii losowania. Tamtejsza federacja może wysłać selekcjonera Didiera Deschampsa lub kapitana zespołu Hugo Llorisa.

Ceremonia losowania fazy grupowej Mistrzostw Świata odbędzie się w najbliższy piątek 1 kwietnia w Centrum Wystawowym w stolicy Kataru. Jej początek zaplanowano na godzinę 18.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy