Kylian Mbappé z tytułem piłkarza sezonu na pożegnanie z Francją. „Będę tęsknił” [OFICJALNIE]

2024-05-14 17:26:15; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Kylian Mbappé z tytułem piłkarza sezonu na pożegnanie z Francją. „Będę tęsknił” [OFICJALNIE] Fot. Anthony Bibard/FEP/Icon Sport/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: LFP | Le Parisien | El Chiringuito TV

Kylian Mbappé odegrał nagrodę dla najlepszego piłkarza Ligue 1 w sezonie 2023/2024. Nie zabrakło komentarza ze strony gwiazdora Paris Saint-Germain.

Środkowy napastnik ogłosił światu, że nie zostanie na Parc des Princes. Trudno było sobie wyobrazić, aby w tej sytuacji miał on kontynuować karierę w innym klubie nad Sekwaną.

Nie jest tajemnicą to, że w ostatnich dniach zawodnik intensywnie flirtował z Realem Madryt, a wszystkie znaki na niebie oraz ziemi wskazują na to, że to będzie jego przyszły pracodawca.

Dla Francuza przychodzi czas pożegnań. Kibice paryskiej ekipy już oddali mu cześć podczas ostatniego meczu domowego i choć klub jak dotąd nie pożegnał go z przytupem, rozstanie jest nieuniknione.

Kylian Mbappé ponownie udowodnił, że jest najlepszy, dlatego nie może dziwić nagroda MVP sezonu 2023/2024 w Ligue 1.

Po odebraniu wyróżnienia atakujący zdecydował się na kilka słów. Tym razem niepominięci zostali prezydent Paris Saint-Germain oraz właściciel.

– Jest trudno, dużo bardziej niż mogłoby się wydawać. To rozdział mojego życia, który dobiega końca. Możesz się maksymalnie przygotowywać, ale gdy nadchodzi taka chwila, zawsze coś czujesz. Ligue 1 zawsze zajmowało ważną część mojego życia i mojej kariery, bo znam tylko tę ligę – oświadczył.

– Chcę podziękować wszystkim w klubie, trenerowi, który we mnie wierzył, pomagał mi wychodzić z trudnych sytuacji i z którym miałem płynną relację, sztabowi, lekarzom, wszystkim w klubie, dyrektorowi sportowemu i prezydentowi. Także właścicielowi, który we mnie uwierzył, Jego Wysokości Emirowi, który przyjechał po mnie, gdy miałem 18 lat i we mnie zainwestował – dodał.

– Będę tęsknić za wszystkim i wszystkimi z Ligue 1, to pewne. Była to ważna część mojego życia, która dobiega końca. Oczywiście nadchodzą bardzo emocjonujące rzeczy, ale to już coś innego – zakończył.

Już po ceremonii gracza złapali dziennikarze El Chiringuito TV. Padło pytanie o datę ogłoszenia transferu do Hiszpanii.

– W życiu jest czas na wszystko. Trzeba było poinformować, że opuszczam PSG, a co do reszty, być może nie jest to moment, by o tym informować – stwierdził.

Mbappé w dobiegającej końca kampanii strzelił łącznie 44 gole i zanotował 10 asyst.