Lamine Yamal w trakcie obecnego sezonu zwiększył już masę mięśniową o siedem kilogramów

Lamine Yamal w trakcie obecnego sezonu zwiększył już masę mięśniową o siedem kilogramów fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Mundo Deportivo

Od początku sezonu 2023/2024 młody gracz Barcelony Lamine Yamal uzyskał przyrost masy mięśniowej rzędu siedmiu kilogramów – donosi „Mundo Deportivo”.

Było to możliwe dzięki specjalnemu planowi treningowemu, który uwzględnia fakt, że organizm 16-latka znajduje się jeszcze w fazie rozwoju. Urósł on bowiem w tym czasie o 2,5 cm i oczekuje się, że niedługo osiągnie 1,8 metra wzrostu.

Skrzydłowy „Blaugrany” wykonuje te same ćwiczenia i z jednakową częstotliwością co jego starsi koledzy, jednak obciążenia są w jego przypadku indywidualnie dostosowane. Wcześniej podobny plan opracowano także dla Pedriego.

Za sprawą swoich warunków fizycznych Lamine Yamal częściej utrzymuje się teraz na nogach podczas pojedynków z rywalami. Zyskał także lepszą wytrzymałość, gdy napędza atak na skrzydle, a później wraca do obrony. Zwiększyła się ponadto siła jego strzałów.

Lamine Yamal w pierwszym zespole Barcelony zadebiutował pod koniec ubiegłego sezonu w spotkaniu z Realem Betis na Camp Nou. W obecnych rozgrywkach zgromadził już 35 występów, strzelając pięć goli i asystując przy siedmiu trafieniach swoich kolegów.

Podczas eliminacji do EURO 2024 zagrał w czterech meczach reprezentacji Hiszpanii i zdobył dwie bramki w wyjazdowych starciach z Gruzją i Cyprem.

Wcześniej z narodową drużyną U-17 dotarł do półfinału mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej, gdzie cztery razy trafił do siatki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Koniec sezonu dla czołowego gracza Korony Kielce. Kibice w szale [OFICJALNIE] Koniec sezonu dla czołowego gracza Korony Kielce. Kibice w szale [OFICJALNIE] Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy