Layvin Kurzawa zaoferowany gigantowi

Layvin Kurzawa zaoferowany gigantowi fot. VSPress / SIPA / Pressfocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Foot Mercato | RMC Sport | Fabrizio Romano

Layvin Kurzawa został zaproponowany Chelsea - poinformował Santi Aouna z „Foot Mercato”.

Trzynastokrotny reprezentant „Trójkolorowych” nie stanowi żadnej opcji dla szkoleniowca Mauricio Pochettino w Paris Saint-Germain i dlatego jeszcze przed rozpoczęciem sezonu otrzymał „zielone światło” na rozpoczęcie poszukiwań nowego pracodawcy.

29-letni zawodnik nie narzekał na brak zainteresowania, ale mimo to nie zdecydował się zaakceptować żadnej z otrzymanych ofert i postanowił jeszcze powalczyć o odzyskanie zaufania trenera w pierwszej połowie trwających rozgrywek.

Minione miesiące pokazały, że Layvin Kurzawa nie dokonał najlepszego wyboru, ponieważ zanotował tylko kilkuminutowy występ w sierpniowym Superpucharze Francji przeciwko Lille (0:1) i później jeszcze kilka razy załapał się do kadry meczowej.

W zaistniałej sytuacji lewy obrońca otworzył się w końcu na zmianę pracodawcy i w ostatnim czasie usilnie szuka dla siebie nowego klubu, co pokazują wieści przekazane przez Santiego Aounę z „Foot Mercato”, który uważa, że piłkarz został zaoferowany Chelsea.

„The Blues” znajdują się w trudnej sytuacji po poważnej kontuzji odniesionej przez Bena Chilwella i dlatego rozważają różne opcje odnoszące się do wzmocnienia rywalizacji na pozycji, na której występuje Kurzawa.

Fabrizio Romano dodaje, że ekipa ze Stamford Bridge nie wykazała na chwilę obecną zainteresowania podjęciem rozmów z PSG w kwestii pozyskania 29-latka. Inne stanowisko na ten temat prezentuje natomiast RMC Sport, które przekonuje, że rozpoczęto wstępne negocjacje odnoszące się do ustalenia warunków indywidualnego kontraktu Kurzawy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy