Lazio pod lupą policji. Klub podejrzany o fałszowanie wyników testów koronawirusowych

Lazio pod lupą policji. Klub podejrzany o fałszowanie wyników testów koronawirusowych
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: ANSA

Rozbieżności dotyczące wyników koronawirusowych u piłkarzy Lazio zaalarmowały rzymski urząd zdrowia, który natychmiast postanowił przyjrzeć się sprawie. W efekcie policja wkroczyła do siedziby klubu oraz współpracującego z nim laboratorium w celu zabezpieczenia ewentualnych dowodów - informuje ANSA.

„Orły” przed meczem Ligi Mistrzów z Club Brugge znalazło się w fatalnej sytuacji kadrowej, co miało związek z wykryciem ogniska koronawirusa w zespole. 9 piłkarzy uzyskało pozytywne wyniki na obecność COVID-19 i ostatecznie nie zagrali oni z belgijskim rywalem.

Następnie część z nich, jak gdyby nigdy nic, wzięła udział w spotkaniu ligowym z Torino. To w szczególności dotyczy Ciro Immobile, Thomasa Strakoshy i Lucasa Leivy, którzy w następnym pojedynku już nie zagrali. Było to starcie w ramach trzeciej kolejki Ligi Mistrzów z Zenitem Sankt Petersburg.

Tymczasem pojawiły się doniesienia, że cała trójka ma bez żadnego problemu zagrać w hicie przeciwko Juventusowi, co wzbudziło zainteresowanie lokalnych organów. Badania powtórzono w Campus Biomedico w Rzymie i dały one pozytywne wyniki. Teraz na polecenie rzymskiego urzędu zdrowia sprawą zajmuje się policja.

Jak donosi ANSA, śledczy w ostatnim czasie wkroczyli do siedziby klubu oraz laboratorium, w którym były dotąd wykonywane badania. Celem było przejęcie dokumentacji medycznej i zapieczenie ewentualnych dowód na fałszowanie wyników.

Na razie nie wiadomo, jaki finał będzie miała ta sprawa, ale pewne jest to, że wspomniani wcześniej piłkarze nie zagrają ze „Starą Damą” w spotkaniu, które odbędzie się o godzinie 12:30. Wszyscy znajdują się bowiem w izolacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy