Lech Poznań bez czterech piłkarzy na mecz z Jagiellonią Białystok [POTWIERDZONE]

2024-02-16 09:31:09; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Lech Poznań bez czterech piłkarzy na mecz z Jagiellonią Białystok [POTWIERDZONE] Fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Lech Poznań

Trener Mariusz Rumak zakomunikował na konferencji prasowej poprzedzającej wyjazdowe starcie Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok, że nie będzie mógł w tym spotkaniu skorzystać z usług Filipa Dagerståla, Mikaela Ishaka, Adriela Ba Loui i Mihy Blažicia.

Zespół „Kolejorza” rozpoczął rundę wiosenną Ekstraklasy od odniesienia zwycięstwa nad Zagłębiem Lubin. Dzięki temu utrzymał trzecią pozycję w tabeli i zmniejszył do pięciu punktów stratę do lidera, którym została Jagiellonia Białystok.

W sobotnie popołudnie drużyna prowadzona przez Mariusza Rumaka będzie miała idealną okazję ku temu, żeby zbliżyć się do klubu z Podlasia na odległość trzech „oczek”, ponieważ przyjdzie jej zmierzyć się z nimi na ich terenie, gdzie w bieżących rozgrywkach nie zaznali goryczy porażki.

Szkoleniowiec Lecha Poznań wierzy jednak w zatrzymanie ofensywnych zapędów przeciwnika.

- To będzie jeden z kluczowych meczów sezonu. Oczywiście wszystkie są ważne, bo w każdym można zdobyć trzy punkty. Natomiast trzeba pamiętać o tym, że są też bezpośrednie pojedynki pomiędzy zespołami, także ten będzie jednym z ważniejszych w kontekście zdobycia tytułu - powiedział.

- Jak powstrzymać ofensywę rywali? Zagrać lepiej niż ostatnio. Pozwoliliśmy przeciwnikowi na oddawanie strzałów ze stref, z których mógł zdobyć bramki. Nie ustrzegliśmy się błędów, pracowaliśmy nad nimi przez cały tydzień i mamy świadomość ofensywnego nastawienia Jagiellonii. Dlatego nie chcemy jej dopuścić do zbyt wielu sytuacji strzeleckich - dodał.

Jednocześnie zapewnił na konferencji prasowej, że w sobotnim starciu nie zobaczymy w jego zespole Filipa Dagerståla, Mikaela Ishaka, Adriela Ba Loui i Mihy Blažicia.

Każdy z nich znajduje się na różnym etapie rekonwalescenci po przebytych urazach. Dlatego nie są jeszcze zdolni do gry na najwyższych obrotach.

- Jesteśmy jeszcze przed treningiem. Część chłopaków, która ostatnio nie była w dobrej dyspozycji będzie pracowała i dopiero wtedy podejmiemy decyzję w ich sprawie. Pewne jest jednak to, że do Białegostoku nie pojadą Mikael Ishak, Adriel Ba Loua i Miha Blažić. Plus Filip Dagerstål, który jest dalej w rehabilitacji i Artur Sobiech, który jest po operacji - przyznał szkoleniowiec.

Mecz z udziałem Jagiellonii Białystok i Lecha Poznań rozpocznie się 17 lutego o godzinie 17:30.

Transmisję z jego przebiegu będzie można śledzić na Canal+ Sport i Canal+ Sport 3.