Lech Poznań chce bramkarza z Ekstraklasy

Lech Poznań chce bramkarza z Ekstraklasy
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl]

Na celowniku Lecha Poznań ponownie znalazł się František Plach, o czym poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Po słabym początku sezonu Lech Poznań wrócił na właściwe tory. Ekipa prowadzona przez Johna van den Broma plasuje się wprawdzie w Ekstraklasie na ósmym miejscu, ale ma relatywnie niewielką stratę do poprzedzających drużyn.

Wpływ na wahania formy zespołu ze stolicy Wielkopolski ma wąska kadra. Wydaje się jednak, że w zimie wiele luk zostanie załatanych, o czym informował dyrektor sportowy Tomasz Rząsa.

Przed startem sezonu priorytetem był nowy bramkarz i na Bułgarską trafił Artur Rud´ko. Ukrainiec okazał się jednak sporym rozczarowaniem, miejsce między słupkami zajął zatem Filip Bednarek.

Mistrzowie Polski na dłuższą metę chcą postawić na kogoś innego i szukają opcji. Do łask wrócił zatem František Plach.

Słowak to od kilku sezonów ważna postać Piasta Gliwice. Wspólnie z tą ekipą sięgnął po mistrzostwo Polski, a jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2023 roku. Fani wspomnianej ekipy powoli muszą przyzwyczajać się, że on odejdzie.

W tym miejscu pojawia się zatem Lech Poznań, który zabiegał o tego gracza w ostatnich oknach transferowych. Wówczas jednak na przeszkodzie stawała kwota odstępnego, a teraz 30-latek będzie do wzięcia na zasadzie wolnego transferu.

Plach rozegrał w tym sezonie 15 meczów, a w nich zanotował dwa czyste konta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy