Lech Poznań dogadał transfer Jana Sýkory

Lech Poznań dogadał transfer Jana Sýkory
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: iSport.cz

Lech Poznań jest o krok od pozyskania Jana Sýkory, o czym informują czeskie media.

W obliczu prawdopodobnego transferu Kamila Jóźwiaka do Bundesligi mówiło się w ostatnich tygodniach bardzo dużo o ewentualnym wzmocnieniu pozycji skrzydłowego.

Najczęściej w kontekście przeprowadzki do Poznania był wymieniany Jan Sýkora. Czech doznał jednak niedawno kontuzji i cała transakcja na moment stanęła pod znakiem zapytania.

Badania wykazały jednak, że skrzydłowy nie doznał żadnego poważnego urazu i bardzo szybko wrócił do treningów, a strony negocjacji do rozmów. Wydaje się, że nareszcie osiągnięto porozumienie.

Na jego mocy 26-latek przeniesie się do Poznania ze Slavii Praga na zasadzie transferu definitywnego. Kwota transakcji wyniesie blisko 700 tysięcy euro.

Jeśli chodzi natomiast o samego zawodnika, ma on podpisać długoletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

10-krotny reprezentant Czech spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w FK Jablonec. Tam rozegrał 34 mecze. Strzelił w nich dziewięć goli i zanotował sześć asyst.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy