Lech Poznań finalizuje pierwszy letni transfer

Lech Poznań finalizuje pierwszy letni transfer fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: BuckarooBanzai [Twitter]

Nowym zawodnikiem Lecha Poznań zostanie rzekomo Artur Rud'ko - informuje na Twitterze BuckarooBanzai.

Jednym z celów Lecha Poznań na letnie okno transferowe było sprowadzenie golkipera. W tym kontekście wymieniane były takie nazwiska jak między innymi Radosław Majecki, Jesse Joronen oraz Ofir Marciano.

Jak informuje na Twitterze BuckarooBanzai, mistrz Polski wybrał już rzekomo nowego bramkarza, ale nie chodzi o żadne z tych nazwisk. Na Bułgarską ma rzekomo trafić Artur Rud'ko.

Według wspomnianego źródła transakcja jest niemalże przesądzona i wkrótce można spodziewać się w tej sprawie oficjalnych doniesień.

30-latek trafi do Ekstraklasy w ramach wolnego transferu, bo 31 maja 2022 roku wygasł jego kontrakt z cypryjskim Pafos. O miejsce w składzie powinien rywalizować ze swoim rówieśnikiem Filipem Bednarkiem.

Urodzony w Kijowie golkiper jest wychowankiem tamtejszego Dynama. Na Cypr trafił natomiast latem 2019 roku, a w niedawno zakończonym sezonie rozegrał 30 meczów. W dwunastu z nich notował czyste konta.

Jeśli doniesienia się sprawdzą Rud'ko będzie pierwszym letnim transferem Lecha Poznań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy