Lech Poznań: John van den Brom przed meczem z Austrią Wiedeń. „To może zdecydować o zwycięstwie”

Lech Poznań: John van den Brom przed meczem z Austrią Wiedeń. „To może zdecydować o zwycięstwie” fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Lech Poznań

Trener Lecha Poznań John van den Brom spotkał się z dziennikarzami przed czwartkowym meczem z Austrią Wiedeń w ramach Ligi Konferencji Europy.

O ile początek sezonu był dla Lecha Poznań nieudany, o tyle teraz podopieczni Johna van den Broma powoli wracają na odpowiednie tory. Wydaje się więc, że mogą włączyć się do walki nie tylko o mistrzostwo Polski, ale też o wyjście z grupy Ligi Konferencji Europy.

Zaczęło się może mało optymistycznie, bo od porażki na wstępie z Villarrealem (3-4), ale teraz przed ekipą ze stolicy Wielkopolski teoretycznie łatwiejsi rywale. Najpierw Lecha czeka mecz z Austrią Wiedeń.

Przed tym spotkaniem odbyła się natomiast konferencja prasowa, a udział wziął w niej trener John van den Brom.

- Nie jest do końca pewien czego spodziewać się po Austrii, jeśli chodzi o ustawienie. Czasami grają czwórką, a innym razem trójką z tyłu. Moi zawodnicy są jednak przygotowani na oba te warianty. Mamy dobrze przeanalizowanego rywala i liczę na dobry występ.

- Po starciu z Villarrealem gratulowano nam postawy, ale nie o porażki tutaj chodzi. Jeśli chcemy zaistnieć w Lidze Konferencji Europy, to potrzebujemy punktów i to najlepiej już w czwartek. Cieszę się jednak z naszej lepszej dyspozycji i z tego, że zdrowi są prawie wszyscy moi podopieczni - dodał.

Co będzie istotne przy okazji czwartkowego starcia?

- Moim zdaniem tego dnia może zdecydować podejście mentalne. Jesteśmy w stanie pokonać naszego rywala, a cel to zwycięstwo. Mecz z Villarrealem pomimo porażki, dodał pewności siebie. Chcemy pokonać Austrię, a później ugrać coś w Lidze Konferencji Europy - twierdzi.

Początek czwartkowego meczu pomiędzy Lechem Poznań a Austrią Wiedeń o 21:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Prezentuje taki poziom, że nie ma wstydu”. Michał Żewłakow domaga się powołania dla zawodnika Lecha Poznań „Prezentuje taki poziom, że nie ma wstydu”. Michał Żewłakow domaga się powołania dla zawodnika Lecha Poznań Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy