Lech Poznań ma porozumienie w sprawie rekordowego transferu. Kwestia dni

Lech Poznań ma porozumienie w sprawie rekordowego transferu. Kwestia dni fot. uslatar / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sebastian Staszewski

Lech Poznań doszedł do porozumienia z Barnsley w sprawie sprowadzenia Michała Helika. Teraz piłka po stronie zawodnika, decyzja zapadnie w najbliższych dniach, informuje Sebastian Staszewski.

Barnsley FC szykuje się do nowego sezonu w rozgrywkach League One, do których to spadło po zajęciu ostatniego miejsca w tabeli Championship. Z tego powodu drużynę chce opuścić Michał Helik, który przez jakiś czas rozważał nawet przenosiny do Major League Soccer, teraz jednak znacznie bliżej mu do powrotu do polskiej Ekstraklasy.

Duże zainteresowanie byłym defensorem Cracovii wykazuje Lech Poznań. Mistrzowie Polski są gotowi wyłożyć na stół bardzo duże jak na polskie warunki pieniądze, by dokonać transferu i według najnowszych doniesień sprawa jest nadal na dobrej drodze.

Aktualizację sytuacji przedstawił Sebastian Staszewski. Jak informuje, „Kolejorz” osiągnął porozumienie z klubem piłkarza w kwestii wyceny. Anglicy mieliby otrzymać za reprezentanta Polski 1,5 miliona euro plus ewentualne bonusy, dzięki którym wartość transakcji wzrosłaby nawet do dwóch milionów euro. Jeśli odpowiednie warunki zostaną spełnione, szykuje się rekord Ekstraklasy, bowiem do tej pory najwięcej za zawodnika zapłaciła Legia Warszawa, kupując Bartosza Slisza z Zagłębia Lubin za ponad 1,8 miliona euro.

Teraz decyzja ma należeć już tylko do Michała Helika. Poznaniacy zaoferowali mu czteroletni kontrakt i aktualnie czekają na „zielone światło” ze strony piłkarza. Następnie przeprowadzone zostaną testy medyczne i strony dopełnią wszelkich formalności.

Według dziennikarza na decyzję gracza będzie trzeba poczekać jeszcze dwa-trzy dni. Na ten moment wygląda jednak na to, że Lechowi Poznań uda się sprowadzić obrońcę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dlatego Real Madryt zrezygnował z transferu Kaia Havertza Dlatego Real Madryt zrezygnował z transferu Kaia Havertza AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy