Lech Poznań poszukuje następcy Puchacza. Znajdzie go w Ekstraklasie?!

Lech Poznań poszukuje następcy Puchacza. Znajdzie go w Ekstraklasie?! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Erik Janža z Górnika Zabrze jest przymierzany do zasilenia szeregów Lecha Poznań - uważa Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Tymoteusz Puchacz planuje po zakończeniu trwających rozgrywek opuścić rodzimą Ekstraklasę na rzecz spróbowania swoich sił w Bundeslidze.

22-letni zawodnik przyznał nawet przed kilkoma tygodniami, że osiągnął stosowne indywidualne porozumienie z Unionem Berlin i teraz czeka na rozwój rozmów pomiędzy klubami.

„Kolejorz” nie zamierza za wszelką cenę zatrzymywać lewego obrońcy w swoich szeregach, ale chciałby uzyskać z tytułu jego sprzedaży przynajmniej cztery miliony euro.

Obie strony osiągną zapewne w niedalekim czasie stosowne porozumienie w kwestii transferu defensora. Z kolei ten stan rzeczy będzie oznaczał konieczność sprowadzenia przez Lecha nowego piłkarza na jego pozycję.

Od pewnego czasu spotykamy się w mediach z informacjami świadczącymi o tym, że jednym z faworytów do załataniu dziury po odejściu Puchacza jest Erik Janža z Górnika Zabrze.

Słoweniec jest formalnie związany z obecnym pracodawcą do końca trwającego sezonu. W swojej umowie ma jednak zawarty zapis umożliwiający jej przedłużenie, który miał zostać już aktywowany.

W zaistniałej sytuacji „Kolejorz” musiałby uiścić za niego stosowną kwotę odstępnego. Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl przekonuje, że ekipa z województwa śląskiego byłaby skłonna zaakceptować za blisko 28-letniego gracza ofertę sięgającą 400 tysięcy euro.

Lech nie zamierza naturalnie spełnić oczekiwań Górnika i spróbuje wynegocjować dla siebie lepsze warunki.

Janža trafił do drużyny z Zabrza z NK Osijek w lipcu 2019 roku. W obecnych rozgrywkach wystąpił w 29 spotkaniach, w których zanotował cztery asysty

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy