Lech Poznań poznał terminarz fazy grupowej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE]

Lech Poznań poznał terminarz fazy grupowej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

UEFA opublikowała szczegółowe terminarze europejskich rozgrywek. Wśród nich znalazł się rozkład meczów z udziałem Lecha Poznań w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

Mistrz Polski przystępował do tegorocznych eliminacji międzynarodowych zmagań z dużymi nadziejami. Niestety w większości rozegranych przez siebie spotkań zaprezentował się przeciętnie, ale okazało się to wystarczające do zameldowania przez „Kolejorza” w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

W piątkowym losowaniu Lech Poznań został usytuowany w grupie C z Villarrealem, Hapoelem Beer Szewa oraz Austrią Wiedeń.

Zazwyczaj UEFA niedługo po zakończeniu ceremonii publikowała szczegółowy terminarz wszystkich swoich zmagań, ale tym razem potrzebowała czasu na dokładne przeanalizowanie krajowych kalendarzy z powodu rozpoczynających się w listopadzie Mistrzostw Świata.

Dlatego też dopiero teraz dowiadujemy się o kolejności spotkań z udziałem ekipy z województwa wielkopolskiego, która walkę o awans do fazy pucharowej rozpocznie od wyjazdowego starcia z najtrudniejszym rywalem - Villarrealem (8 września o godzinie 18:45) - i z nim też zakończy zasadniczą część rywalizacji w Lidze Konferencji Europy na własnym terenie (3 listopada o godzinie 21:00).

***

TERMINARZ GRUPY C W LIDZE KONFERENCJI EUROPY 2022/2023

1. kolejka - 8 września

18:45 - Villarreal - Lech Poznań
18:45 - Austria Wiedeń - Hapoel Beer Szewa

2. kolejka - 15 września

21:00 - Lech Poznań - Austria Wiedeń
21:00 - Hapoel Beer Szewa - Villarreal

3. kolejka - 6 października

18:45 - Lech Poznań - Hapoel Beer Szewa
21:00 - Villarreal - Austria Wiedeń

4. kolejka - 13 października

18:45 - Austria Wiedeń - Villarreal
21:00 - Hapoel Beer Szewa - Lech Poznań

5. kolejka - 27 października

18:45 - Austria Wiedeń - Lech Poznań
18:45 - Villarreal - Hapoel Beer Szewa

6. kolejka - 3 listopada

21:00 - Lech Poznań - Villarreal
21:00 - Hapoel Beer Szewa - Austria Wiedeń

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy