2024-07-13 17:54:51; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Lech Poznań przegrał w ostatnim teście. Zimny prysznic przed startem sezonu [WIDEO] Fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Lech Poznań okazał się gorszy w starciu z czeskim FK Teplice (0:2). Dla podopiecznych Nielsa Frederiksena był to ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem nowego sezonu na szczeblu Ekstraklasy.

W sobotę „Kolejorz” rozegrał dwa mecze kontrolne. W pierwszym, zamkniętym dla mediów spotkaniu z trzecioligową Lechią Zielona Góra odniósł pewne zwycięstwo (5:0). Na listę strzelców dwukrotnie wpisali się Filip Szymczak oraz Adriel Ba Loua. Jedną bramkę dorzucił Ali Gholizadeh.

Popołudniu ekipę ze stolicy Wielkopolski czekał pojedynek z dużo bardziej wymagającym rywalem. Zespół dowodzony przez Nielsa Frederiksena skonfrontował swoje siły z drużyną FK Teplice.

Pierwsza połowa rzeczonego starcia zakończyła się bezbramkowym remisem, a na pierwsze trafienie musieliśmy czekać aż do 73. minuty. Wówczas w polu karnym Lecha zabawił się Filip Horský, który efektownym strzałem pokonał bezradnego w tej sytuacji Bartosz Mrozka.

Golkiper poznańskiego zespołu nie miał również większych szans przy drugim golu, kiedy piłkę z bliskiej odległości do siatki wpakował Roman Čerepkai, ustalając tym samym końcowy wynik spotkania.

Tym samym Lech kończy przygotowania do nadchodzącego sezonu z bilansem dwóch zwycięstw (Baník Ostrawa 2:0, Lechia Zielona Góra 5:0), remisu (Dundee FC 1:1) oraz dwóch porażek (Piast Gliwice 0:1, FK Teplice 0:2).

Ekipa dowodzona przez trenera Nielsa Frederiksena, który na stanowisku szkoleniowca zastąpił Mariusza Rumaka, zainauguruje najbliższą kampanię na szczeblu Ekstraklasy domową potyczką z Górnikiem Zabrze. Mecz zaplanowano na 21 lipca.