Lech Poznań sięgnie po jeszcze jednego napastnika. Szykuje się powrót do Ekstraklasy
2020-09-09 21:29:37; Aktualizacja: 5 lat temu
Lech Poznań pracuje nad sprowadzeniem do siebie Niki Kaczarawy z Anorthosisu Famagusta - poinformował Jerzy Chwałek z „Super Expressu”.
Przedstawiciele „Kolejorza” rozstali się przed rozpoczęciem sezonu między innymi z Christianem Gytkjærem i Pawłem Tomczykiem. Z tego też powodu musieli rozejrzeć się za rynku za ciekawymi napastnikami, którzy mogliby wzmocnić siłę ich ataku.
Ekipa z województwa wielkopolskiego zdecydowała się już jakiś czas temu na nawiązanie współpracy z Mikaelem Ishakiem i teraz dopięła ostatnie formalności związane z wypożyczeniem Mohammada Awada.
Dużo jednak na to wskazuje, że zespół z Poznania nie zamierza poprzestać na pozyskaniu tylko tych dwóch ofensywnych graczy i być może w najbliższych dniach sfinalizuje transakcję z udziałem kolejnego napastnika.Popularne
Jerzy Chwałek z „Super Expressu” uważa, że Lech pracuje usilnie nad wypracowaniem porozumienia w kwestii wypożyczenia Niki Kaczarawy z Anorthosisu Famagusta.
Wspomniany dziennikarz dodaje, że cała operacja ma być bliska finalizacji, ponieważ obecnie jedynym problemem polskiego zespołu jest ustalenie wysokości wynagrodzenia pobieranego przez reprezentanta Gruzji po zasileniu szeregów drużyny z Ekstraklasy. Niewykluczone, że ta sprawa zostanie dograna już we czwartek, co umożliwi przejście do domknięcia transferu z udziałem 26-letniego zawodnika, o którego wcześniej miała zabiegać też Pogoń Szczecin.
Pragniemy również wspomnieć, że Kaczarawa, decydując się na ewentualną przeprowadzkę do Poznania, dostąpiłby po raz drugi w karierze zaszczytu podjęcia rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Wcześniej miał on okazję już w niej występować także na zasadzie wypożyczenia w Koronie Kielce w sezonie 2017/2018.
Wówczas udało mu się strzelić dziewięć goli oraz zaliczyć osiem asyst w 29 rozegranych meczach. „Żółto-Czerwoni” byli zadowoleni z formy prezentowanej przez Gruzina, ale nie byli w stanie go zatrudnić na stałe. Z tego faktu skorzystała wspomniana cypryjska drużyna, w której występuje od lipca 2018 roku po przenosinach z Rostowa.
Od tego czasu środkowy napastnik strzelił 10 goli i zaliczył 12 asyst w 44 występach dla Anorthosisu.








![Pogoń Szczecin złożyła ofertę za piłkarza z Ekstraklasy [POTWIERDZONE]](img/photos/114561/170x113/kamil-grosicki-pogon-szczecin.jpg)







![Zaczęło się. Mecz Radomiak Radom - Arka Gdynia odwołany [OFICJALNIE]](img/photos/105471/170x113/radomiak-radom.jpg)

![Łączono go z transferem do Ekstraklasy. Zagra dla 20-krotnego mistrza kraju [OFICJALNIE]](img/photos/114513/90x60/nejc-gradisar.jpg)




![Transfery - Relacja na żywo [31/01/2026]](img/photos/114075/90x60/relacja-31012026.jpg)








