Lech Poznań: Tomasz Cywka wrócił do klubu [OFICJALNIE]

Lech Poznań: Tomasz Cywka wrócił do klubu [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Lech Poznań

Tomasz Cywka będzie występował w rezerwach Lecha Poznań.

Rezerwy Lecha Poznań dopiero co opuścił Siergiej Kriwiec, a „Kolejorz” już znalazł innego doświadczonego pomocnika, który będzie przekazywał swoją piłkarską wiedzę młodszym zawodnikom. Chodzi o 34-letniego Tomasza Cywkę.

Piłkarz ma na koncie długi pobyt w Anglii, gdzie był związany z Wigan Athletic, Oldham Athletic, Derby County, Reading, Barnsley, Blackpool i Rochdale. W 2015 roku Cywka wrócił do Polski, podpisując kontrakt z Wisłą Kraków. Trzy lata później dołączył do Lecha. W koszulce „Kolejorza” pomocnik rozegrał 17 meczów.

Przez ostatnie dwa lata Cywka reprezentował barwy pierwszoligowego Chrobrego Głogów.

Do rezerw Lecha dołączył również 31-letni Bruno Żołądź, który ostatnio grał w Górniku Polkowice.

- Liczymy na to, że zarówno Tomek, jak i Bruno podniosą poziom naszej drugiej drużyny i bardzo szybko staną się ważnymi postaciami w jej szatni i na boisku. Posiadają ku temu odpowiednie umiejętności, doświadczenie oraz cechy, które pozwolą im szybko zaadaptować się w tym środowisku. Pierwszy z nich występował przez dwa lata w naszym pierwszym zespole, ma także bogatą piłkarską przeszłość na boiskach zaplecza angielskiej ekstraklasy i nikomu nie trzeba go przedstawiać. Bruno natomiast był przez nas obserwowany od dłuższego czasu, otrzymaliśmy również sporo pozytywnych rekomendacji ze strony trenerów i piłkarzy, z którymi współpracował. Będzie stanowił dobre wsparcie dla naszych młodych graczy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w seniorskiej piłce - powiedział Zbigniew Zakrzewski z akademii Lecha.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy