Lech Poznań walczy o Dawida Kownackiego

Lech Poznań walczy o Dawida Kownackiego fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Lech Poznań

Dyrektor sportowy Lecha Poznań Tomasz Rząsa potwierdził, że klub stara się o ponowne pozyskanie Dawida Kownackiego.

25-letni Kownacki trafił do Lecha Poznań w lutym na zasadzie wypożyczenia z Fortuny Düsseldorf. Od tamtej pory strzelił cztery gole i zanotował dwie asysty w 14 meczach Ekstraklasy, trafiając do siatki w starciach z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, Pogonią Szczecin, Jagiellonią Białystok oraz Wisłą Płock.

Po zakończeniu sezonu Kownacki wrócił do Fortuny. Lech jednak cały czas stara się o jego ponowne pozyskanie, co potwierdził w trakcie konferencji prasowej Tomasz Rząsa.

- Wiemy, ile Fortuna Düsseldorf zapłaciła za Dawida. Wiemy też, że Dawid w naszym klubie pokazał się z bardzo dobrej strony, zdobył kilka ważnych bramek. Stety-niestety pokazał się szerszej publiczności również w innych krajach. Próbujemy walczyć o Dawida, zrobimy wszystko, żeby do nas trafił, ale nie jest to łatwe zadanie. Raz - Fortuna. Dwa - inne kluby chcące pozyskać utalentowanego zawodnika - powiedział dyrektor sportowy Lecha.

Na początku 2020 roku Fortuna zapłaciła za Kownackiego blisko siedem milionów euro, co pozostaje największym wydatkiem w jej historii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Priorytet transferowy ponownie kontuzjowany Legia Warszawa: Priorytet transferowy ponownie kontuzjowany José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy