Lech Poznań z „zielonym światłem” na transfery w końcówce okna. Zmiana przepisów na horyzoncie

Lech Poznań z „zielonym światłem” na transfery w końcówce okna. Zmiana przepisów na horyzoncie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Meczyki.pl

Polski Związek Piłki Nożnej wkrótce wprowadzi zmiany w przepisach dotyczących obcokrajowców. Tym statusem nie będą objęci już Filip Bednarek oraz Bartosz Salamon, co umożliwi Lechowi Poznań sprowadzenie kogoś z zagranicy - podają Meczyki.pl.

Aktualne przepisy dotyczące zawodników wychowanych w danym klubie lub Polsce nie obejmują bramkarza i środkowego obrońcy. Obaj bardzo szybko opuścili ojczyznę, dlatego nie spełniają wymogu o pobycie przez trzy sezony między 15. a 21. rokiem w jednej ekipie (status wychowanka). Podobnie wygląda to, jeśli chodzi o ogólne przebywanie w polskim zespole (potrzeba 36 miesięcy).

W tej sytuacji Polacy są traktowani jak obcokrajowcy, ale to niebawem się zmieni, o czym informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Przepis zostanie zmodyfikowany o jeden dopisek, który dotyczy polskiego obywatelstwa. Dzięki temu w kadrze Lecha Poznań zwolni się miejsce dla dwóch zawodników z zagranicy.

To o tyle wygodne, że „Kolejorz” nie będzie musiał już ograniczać się do rodzimych graczy, za których kluby żądają bajońskich sum, wiedząc, że zespół właśnie awansował do Ligi Konferencji Europy.

Jak przewidują dziennikarze, w najbliższym czasie możemy spodziewać się co najmniej jednego transferu w wykonaniu mistrza Polski.

Lech jak dotąd sięgnął po Afonso Sousę, Artura Rud´ko, Filipa Dagerståla i Giorgiego Citaiszwiliego.

***

Lech Poznań szykuje dwa-trzy transfery. Najpierw polski obrońca

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków Robin Gosens dogadany z nowym klubem. Wielki powrót coraz bardziej prawdopodobny Robin Gosens dogadany z nowym klubem. Wielki powrót coraz bardziej prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy