Lech Poznań zapłacił za Heorhija Citaiszwiliego. Zmiany warunków wypożyczenia

Lech Poznań zapłacił za Heorhija Citaiszwiliego. Zmiany warunków wypożyczenia fot. Lech Poznań
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Dawid Dobrasz | Meczyki.pl

Lech Poznań został zmuszony do renegocjacji warunków wypożyczenia Heorhija Citaiszwiliego. Gdyby nie to, piłkarz musiałby czekać aż miesiąc na możliwość gry, informuje Dawid Dobrasz z Meczyki.pl.

Po wywalczeniu mistrzostwa Polski „Kolejorz” na poważnie wziął się za wzmacnianie składu. Co prawda los nie sprzyjał poznaniakom w losowaniach pierwszych rund kwalifikacji do Ligi Mistrzów, ale klub nadal chce przynajmniej dobrze się zaprezentować na każdym etapie walki o europejskie puchary. Pierwszy test został zaliczony i udało się pokonać u siebie o wiele bardziej doświadczony azerbejdżański Karabach 1:0.

Jednymi z kluczowych pozycji do wzmocnienia tego lata były skrzydła. Ze względu na przeciągające się rozmowy w sprawie Damiana Kądziora, Lech Poznań zdecydował się sięgnąć po Heorhija Citaiszwiliego z Dynama Kijów, który już wiosnę spędził w Ekstraklasie, w barwach Wisły Kraków.

Początkowo reprezentant Gruzji trafił do stolicy Wielkopolski bez zgody kijowian, na mocy przepisów FIFA, które ze względu na zbrojną inwazję Rosji na Ukrainę pozwalają graczom występującym w tych krajach na zmianę klubu bez zgody pracodawcy. Dawid Dobrasz informuje jednak, że przy próbie rejestracji piłkarza do rozgrywek dostrzeżono duży formalny mankament.

Okazało się, że Heorhij Citaiszwili owszem mógł przenieść się bez problemu do „Kolejorza”, lecz zarejestrowany do gry może zostać dopiero... 1 sierpnia. W związku z tym poznaniacy musieli ponownie zgłosić się do Dynama Kijów z prośbą o negocjacje porozumienia.

Ostatecznie stronom udało się dogadać i Gruzin już teraz może przywdziewać koszulkę mistrza Polski. Lech Poznań musiał za to jednak zapłacić 100 tysięcy euro. Tym samym zawodnik trafił na Bułgarską nie na zasadzie wypożyczenia umożliwionego przez FIFA, a na zasadzie tradycyjnego porozumienia między klubami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem” Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy