Leeds United ponownie rozważa angaż obrońcy z Major League Soccer

Leeds United ponownie rozważa angaż obrońcy z Major League Soccer fot. Matthew Stone / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Tom Bogert [Twitter]

Powrót Kaia Wagnera do Europy w najbliższą zimę jest niemal pewny. Wśród potencjalnych interesantów ukazuje się po raz kolejny Leeds United - poinformował na Twitterze Tom Borget.

Sprawa przyszłości lewego defensora zostanie dokładniej rozpatrzona. Wiele wskazuje na to, że zawodnik zostanie sprzedany po zakończeniu sezonu Major League Soccer. Umowa zakłada współpracę z Philadelphią Union do końca bieżącego roku kalendarzowego, lecz klub zapewnił sobie opcję do automatycznego jej przedłużenia o dodatkowe 12 miesięcy.

W ostatnich tygodniach letniego okna Niemiec przedstawiał się jako solidny kandydat do wzmocnienia kadry Jesse'ego Marscha. Zespół potrzebował ściągnięcia naturalnego bocznego obrońcy po odniesieniu kontuzji przez Juniora Firpo. Tuż przed deadline day „Pawie” planowały zaawansowane negocjacje, lecz równolegle działały nad uzupełnieniem środka ataku.

Ostatecznie firma z Elland Road zakontraktowała tylko młodego Wilfrieda Gnonto, a Wagner poszedł w odstawkę.

Uzupełnienie pozycji na boku formacji defensywnej to problem, który powtarza się już od paru lat. Wiele wskazuje jednak na to, że taki ruch nie stanowi obecne najwyższej konieczności.

Szkoleniowiec Marsch odnalazł skuteczne rozwiązanie, przebranżawiając Pascala Struijka z pozycji stopera. Były reprezentant Holandii U-17 bardzo dobrze wywiązuje się w nowej roli, zatem potrzeba ściągnięcia dodatkowej pary nóg nie jest już mocno sygnalizowana.

Z drugiej strony termin powrotu Firpo, a także jego dyspozycja po rekonwalescencji to wielka zagadka, dlatego też władze Leeds trzymają rękę na pulsie i nie omieszkają odkurzyć tematu z Wagnerem.

Trudno też przewidzieć, jak Wagner odnalazłby się na Starym Kontynencie, bo na dobrą sprawę nigdy nie udowodnił swoich możliwości na wyższym poziomie. Przed emigracją za ocean wywiązywał się ze swojej roli na regionalnym szczeblu w Würzburger Kickers.

Bohater spekulacji spędza w MLS już czwarty sezon. Tylko w obecnej kampanii rozegrał 32 spotkania, zaliczając osiem asyst. Na dodatek przy jego udziale Philadelphia straciła raptem 22 bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy