Legendy United inwestują w klub
2014-02-07 11:35:07; Aktualizacja: 11 lat temu
Dwie legendy Manchesteru United, Gary Neville i Ryan Giggs, wzorem Davida Beckhama, chcą kupić klub piłkarski.
"Becks" ogłosił, że zamierza stworzyć zespół z siedzibą w Miami, który miałby występować w Major League Soccer (więcej: http://www.transfery.info/62749,oficjalnie-beckham-tworzy-klub-mls).
Inicjatywa Anglika zmotywowała do podobnego czynu dwóch innych wychowanków Manchesteru United: Gary'ego Neville'a i Ryana Giggsa. Mieliby oni kupić niewielki klub Salford City, występujący obecnie w Northern Premier League (siódma klasa rozgrywkowa w Anglii).
Wychowankowie "Czerwonych Diabłów" są podobno w stałym kontakcie z władzami klubu i już niedługo może dojść do zmiany właściciela. Mówi się również o tym, iż Giggs wraz z Neville'em chcieliby stworzyć także akademię młodzieżową w Salford, a może nawet wybudować stadion.
Czemu Salford City? 40-letni Walijczyk właśnie w tym mieście zaczynał piłkarską karierę, grając w turniejach drużyn szkolnych, gdzie wypatrzyli go skauci najpierw City, potem United. Bezpośrednio z Salford City, jako zawodnik i menadżer, związany był brat Ryana - Rhodri. Na stadionie miejskim w Salford grają także rezerwy United.
Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, iż największym rywalem Salford City jest ... FC United of Manchester, a więc drużyna stworzona przez kibiców Manchester United na znak protestu przeciwko przejęciu klubu z Old Trafford przez amerykańską rodzinę Glazerów.
Warto też dodać, że wedle lokalnych mediów Neville'owi i Giggsowi w inwestycjach pomóc mają wspomniany Beckham, brat Gary'ego - Phil, Nicky Butt i urodzony w Salford Paul Scholes.
Salford jest sporym miastem z 235 tysiącami mieszkańców. Należy do hrabstwa Greater Manchester, a do centrum samego Manchesteru jedzie się stamtąd 10 minut samochodem, niewiele dalej jest od aktualnego stadionu Salford City przy Moor Lane do Old Trafford.







![Mural Marka Papszuna popisany. Kibice Rakowa Częstochowa zostawili wiadomość [FOTO]](img/photos/112995/170x113/papszun-mural.jpg)




![Kluczowy piłkarz Korony Kielce w tym roku już nie zagra [OFICJALNIE]](img/photos/113001/90x60/jacek-zielinski.jpg)
![Pechowe wieści w sprawie Marcina Cebuli [OFICJALNIE]](img/photos/113000/90x60/marcin-cebula.jpg)

![FC Barcelona traci ważnego piłkarza! Nowa kontuzja [OFICJALNIE]](img/photos/112761/90x60/hans-flick.jpg)


![Kluczowy piłkarz Korony Kielce w tym roku już nie zagra [OFICJALNIE]](img/photos/113001/170x113/jacek-zielinski.jpg)
![Pechowe wieści w sprawie Marcina Cebuli [OFICJALNIE]](img/photos/113000/170x113/marcin-cebula.jpg)



