Chelsea z nagrodą pocieszenia. Liverpool musi jej zapłacić za Rio Ngumohę
2026-02-05 21:30:18; Aktualizacja: 1 godzina temu
Liverpool będzie musiał zapłacić Chelsea łącznie 6,8 miliona funtów za transfer Rio Ngumohy. Ponadto klub ze Stamford Bridge zgarnie jeszcze 20 procent z przyszłej sprzedaży 17-latka - przekazał David Ornstein z „The Athletic”.
Juniorski reprezentant Anglii otrzymał w bieżącym sezonie kilka szans od trenera Arne Slota i parokrotnie pokazał się z bardzo dobrej strony w szeregach „The Reds”. W pamięci wielu kibiców zapisał się przede wszystkim faktem zdobycia zwycięskiej bramki w meczu ligowym z Newcastle United.
Od tego momentu nie zapisał na swoim koncie żadnego trafienia czy asysty, ale mimo to Chelsea może mieć wyrzuty sumienia, że w dość łatwy sposób oddała jednemu z najgroźniejszych konkurentów bardzo utalentowanego skrzydłowego.
Rio Ngumoha trafił na Anfield latem 2024 roku, co miało się wiązać z koniecznością uiszczenia odpowiedniej sumy na rzecz „The Blues” z tytułu pokrycia kosztów szkolenia i rozwoju skrzydłowego.Popularne
Ustalenie kwoty leżało w obowiązku Trybunału Profesjonalnej Komisji ds. Wynagrodzeń Piłkarskich (Professional Football Compensation Committee - PFCC), który zdaniem Davida Ornsteina z „The Athletic” zobowiązał Liverpool do przekazania Chelsea 2,8 miliona funtów podstawy (3,22 miliona euro) i bonusów sięgających czterech milionów funtów (4,6 miliona euro).
Ponadto ekipa ze Stamford Bridge może jeszcze liczyć na zgarnięcie 20 procent z sumy kolejnego transferu gotówkowego z udziałem 17-letniego skrzydłowego.
Ngumoha rozegrał łącznie 14 spotkań na seniorskim poziomie i może się pochwalić strzeleniem wspomnianego gola.


![Transfery - Relacja na żywo z ostatniego dnia okna transferowego [DEADLINE DAY - Zima 2026]](img/photos/115155/170x113/deadline-02022026.jpg)




![Autor 37 bramek dla Realu Madryt zaproponowany Wieczystej Kraków [POTWIERDZONE]](img/photos/115324/170x113/slawomir-peszko.jpg)






![Jürgen Klopp może odhaczyć sukces. Paris FC z transferem za łącznie 25 milionów euro [OFICJALNIE]](img/photos/115438/170x113/patrick-zabi.jpg)

















