Legia lepsza od Manchesteru United i Borussii Dortmund

W sześciu spotkaniach fazy grupowej Ligi Mistrzów z udziałem Legii Warszawa padło aż 33 bramki, co stanowi nowy rekord tych rozgrywek.

Aktualny mistrz Polski już po piątej kolejce wysunął się na samodzielne prowadzenie w tej klasyfikacji, wyprzedzając Manchester United, który w sezonie 1998/99 zakończył fazę grupową z dorobkiem 20 strzelonych i 11 straconych bramek (31).

Bliscy przebicia osiągnięcia stołecznej drużyny była Borussia Dortmund. Rywal warszawskiego klubu zakończył jednak tegoroczną rywalizację w grupie F z 21 zdobytymi oraz 9 straconymi golami (30).

Legia Warszawa, dzięki skromnemu zwycięstwu nad Sportingiem (1:0), nie tylko zapewniła sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy, ale także jeszcze bardziej wyśrubowała swój rekord i w efekcie w sześciu meczach Ligi Mistrzów strzeliła 9 i straciła 24 bramki (33).

Ten drugi dorobek oznacza ponadto wyrównanie niechlubnego wyniku zespołu BATE Borysów, którego bramkarz został pokonany 24-krotnie w tych rozgrywkach w sezonie 2014/15.