Legia Warszawa dopięła swego. Piłkarz o krok od powrotu na Łazienkowską

Legia Warszawa dopięła swego. Piłkarz o krok od powrotu na Łazienkowską fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Legia.net

Legia Warszawa praktycznie doszła już do porozumienia z Tomášem Pekhartem w sprawie umowy indywidualnej - informuje Legia.net. Czech w piątek zjawi się w stolicy i prawdopodobnie przejdzie testy medyczne.

Latem 2022 roku wygasł kontrakt Tomáša Pekharta z Legią Warszawa i strony nie były w stanie porozumieć się w kwestii nowej umowy. Na przeszkodzie stawały ogromne wymagania finansowe Czecha.

Ostatecznie zatem uznał on, że dobrym rozwiązaniem będzie transfer i dołączył do tureckiego Gaziantep FK.

Przenosiny nad Bosfor okazały się jednak dla 33-latka sporą klapą. Na początku grudnia doszedł on zatem do porozumienia z działaczami w kwestii przedwczesnego zakończenia współpracy.

Od tamtej pory Pekhart pozostawał bez przynależności klubowej, aż wreszcie zgłosiła się po niego Legia Warszawa.

Rozmowy toczyły się w przyjaznej atmosferze i w końcu zakończono je sukcesem, o czym informuje Legia.net.

Czech już w piątek zjawi się w Warszawie, w której czuł się bardzo dobrze, i przejdzie szczegółowe testy medyczne, a po nich parafuje kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

Sprowadzenia 33-latka to odpowiedź na problemy zdrowotne, z którymi boryka się od początku rozgrywek Blaž Kramer.

Pekhart był związany z „Wojskowymi” w latach 2020-2022 i w barwach Legii rozegrał łącznie 90 meczów, a jego dorobek to 39 bramek oraz cztery asysty. Dodatkowo wspólnie ze stołeczną drużyną sięgnął po dwa mistrzostwa Polski.

26-krotny reprezentant Czech to także były król strzelców Ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Lech Poznań: Afonso Sousa rewelacyjny w młodzieżówce Portugalii. „Jakim cudem wysłali tego gościa do Polski?!” [WIDEO] Lech Poznań: Afonso Sousa rewelacyjny w młodzieżówce Portugalii. „Jakim cudem wysłali tego gościa do Polski?!” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy