Legia Warszawa: Dramaty Vamary Sanogo i Marko Vešovicia, długa przerwa Jose Kanté fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Źródło: Przegląd Sportowy

Jak poinformował „Przegląd Sportowy”, Vamara Sanogo, Marko Vešović i Jose Kanté poznali diagnozy w sprawie swoich kontuzji po meczu ze Śląskiem Wrocław (2-0). Spełniły się same pesymistyczne scenariusze.

Najmniej ucierpiał ostatni z nich. Kanté, o którym było bardzo głośno w związku z incydentem z rzuceniem na ziemię koszulki Legii, zakończył już sezon 2019/2020. Czeka go sześć tygodni przerwy po skręceniu stawu skokowego. 29-letni napastnik w trwającym sezonie polskiej ligi strzelił dziesięć bramek, dorzucając trzy asysty.

Uraz Vešovicia od początku wydawał się bardzo poważny. Czarnogórca czeka nawet osiem miesięcy przerwy po zerwaniu więzadeł krzyżowych i bocznych. 28-letni prawy obrońca w 22 meczach Ekstraklasy 2019/2020 strzelił bramkę i zaliczył sześć asyst.

W tym roku w Ekstraklasie nie zobaczymy też Sanogo, który zerwał ścięgno Achillesa podczas treningu wyrównawczego. 25-letni francuski napastnik zdążył wrócić na boisko 10 czerwca po blisko rocznej rehabilitacji po zerwaniu więzadła krzyżowego. Wszedł z ławki w meczu z Arką Gdynia i strzelił debiutancką bramkę dla Legii. Potem pojawił się na boisku też w końcówce meczu z Górnikiem Zabrze. Ze Śląskiem już nie zagrał, więc musiał odbyć feralny trening wyrównawczy.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie” Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie”