Legia Warszawa jest dla niego priorytetem

2025-12-12 14:27:03; Aktualizacja: 1 godzina temu
Legia Warszawa jest dla niego priorytetem Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Piotr Koźmiński

Juergen Elitim odejdzie z Legii Warszawa? Pojawiły się informacje, że może wrócić do Kolumbii. Teraz nowe światło na sprawę rzuca Piotr Koźmiński. Jaka przyszłość czeka zatem pomocnika?

Legia Warszawa w czwartek mierzyła się z Noah w ramach Ligi Konferencji i sensacyjni przegrała 1-2. To oznacza, że drużyny z Łazienkowskiej nie ujrzymy na wiosnę w europejskich pucharach. Dla klubowego budżetu ta sytuacja do najprostszych nie należy.

Przy Łazienkowskiej powinni się zatem skupić teraz w pełni na ligowych rozgrywkach. Celem będzie prawdopodobnie awans do europejskich pucharów i to pomimo faktu, że drużyna zajmuje obecnie lokatę w strefie spadkowej.

Szansa na poprawę notowań pojawi się w weekend przy okazji zaległego meczu z Piastem Gliwice. Jeśli 15-krotny mistrz kraju wygra, to podskoczy w tabeli zdecydowanie wyżej.

W tle tych wydarzeń ważą się losy po pierwsze trenera, a po drugie poszczególnych piłkarzy, którym wygasają kontrakty. Nie ma na przykład pewności, gdzie w przyszłym sezonie będzie występował Juergen Elitim.

Kolumbijczyk to niewątpliwie udana transakcja Legii, natomiast jego przygodę z tym klubem nieco wyhamowały kontuzje. Jego umowa wygasa wraz z końcem rozgrywek, a zainteresowanie nim deklarują czołowe kluby z jego ojczyzny.

Jak zatem się to rozstrzygnie? Zdaniem Piotra Koźmińskiego, sam piłkarz jest zdania, że w tym momencie nie czas na to, by wracać do Ameryki Południowej. Woli pozostać w Europie a priorytetem jest dla niego drużyna „Wojskowych”.

Pion sportowy poprosił piłkarza o trochę więcej czasu ze względu zamieszanie z trenerem. Niedługo strony wrócą do rozmów.

Obecny sezon to dla 26-latka łącznie 22 spotkania, trzy bramki oraz cztery asysty.