Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE]

Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Legia Warszawa

Michał Karbownik zakończył definitywnie swój pobyt w Legii Warszawa i dalszą część trwających rozgrywek spędzi najprawdopodobniej w szeregach Brighton & Hove Albion.

Klub z Premier League dopiął tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego dwie transakcje związane z zakontraktowanie młodych i perspektywicznych polskich zawodników w osobach Jakuba Modera i Michała Karbownika.

Jednocześnie przedstawiciele „Mew” nie zdecydowali się na natychmiastowe korzystanie z usług naszych piłkarzy i zgodzili się na ich wypożyczenie do macierzystych klubów - Lecha Poznań oraz Legii Warszawa.

Ekipa z Falmer Stadium pozostawiła sobie jednak furtkę do skrócenia pobytu obu graczy w „Kolejarzu” i „Wojskowych”, z której postanowiła skorzystać najpierw za sprawą szybszego ściągnięcia środkowego pomocnika, a teraz także bocznego obrońcy, mogącego też występować w środku pola, o czym poinformowała drużyna z Łazienkowskiej w opublikowanym komunikacie.

„Klub angielskiej Premier League Brighton & Hove Albion FC skorzystał z opcji skrócenia okresu wypożyczenia Michała Karbownika. 19-letni absolwent Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa opuszcza zespół Mistrza Polski” - czytamy na stronie stołecznej drużyny.

Tym samym trzykrotny reprezentant „Biało-Czerwonych” kończy swoją przygodę z „Wojskowymi” na wywalczeniu jednego tytułu mistrza kraju w sezonie 2019/2020 oraz 47 rozegranych meczach, w których zanotował osiem asyst.

Pragniemy również przypomnieć, że klub z Premier League nabył 19-letniego zawodnika za 5,5 miliona euro oraz zagwarantował Legii Warszawa otrzymanie 10 procent z kwoty ewentualnej przyszłej sprzedaży wszechstronnego piłkarza, który związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2024 roku.

Wiele także na to wskazuje, że Karbownik pozostanie w drużynie „Mew” przynajmniej do zakończenia trwających rozgrywek, mimo że wcześniej spekulowano, że może trafić na zasadzie wypożyczenia do Anderlechtu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy