Legia Warszawa: Karbownik jednak zostanie zdecydowanym transferowym rekordzistą Ekstraklasy?!

Legia Warszawa: Karbownik jednak zostanie zdecydowanym transferowym rekordzistą Ekstraklasy?! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Piotr Koźmiński (Super Express)

Wbrew ostatnim spekulacjom odnośnie jedynie wyrównania rekordu transferowego Ekstraklasy przy okazji odejścia Michała Karbownika z Legii Warszawa, Piotr Koźmiński donosi, że operacja za wyższą kwotę cały czas wchodzi w grę.

19-latek to jeden z tych polskich graczy, których może czekać spora kariera. Jego krzywa rozwoju pozwala bowiem sądzić, że ma on papiery na duże granie, a potencjalny debiut w reprezentacji może tylko w tym utwierdzić.

Faworytem do angażu lewego obrońcy od kilku miesięcy jest SSC Napoli i chociaż niedawno pojawiły się doniesienia, jakoby operacja była w fazie finalizacji, cały czas nie pojawiło się oficjalne potwierdzenie w tej sprawie.

W związku z tym informacji u źródła postanowił poszukać Piotr Koźmiński z „Super Expressu”. Jak pisze dziennikarz, w Legii Warszawa zapewniają, że oficjalne rozmowy nadal się nie rozpoczęły. Trudno w tej sytuacji, aby ustalono kwotę transferu na pojawiające się we włoskich mediach liczby - siedem milionów euro podstawy plus dodatkowe pięćset tysięcy euro w formie bonusów.

Według Koźmińskiego nie musi to jednocześnie oznaczać, że Polak jest daleko od transferu. „Błękitni” znają bowiem oczekiwania „Wojskowych” i właściwie w każdej chwili mogę je spełnić.

Tym sposobem Michał Karbownik dołączyłby do neapolitańczyków za 8,5 miliona euro plus bonusy. W przypadku potwierdzenia, byłby to zdecydowanie rekordowy transfer w dziejach Ekstraklasy.

Na ten moment jest nim sprzedaż Radosława Majeckiego do AS Monaco za równo siedem milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy