Legia Warszawa: Karbownik odejdzie do Brighton już zimą i od razu zostanie wypożyczony?!

Legia Warszawa: Karbownik odejdzie do Brighton już zimą i od razu zostanie wypożyczony?! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Legia.net

Michał Karbownik może niebawem zmienić pracodawcę, obierając kurs na Belgię - informuje Legia.net.

Na początku października sfinalizowany został transfer z udziałem 19-letniego lewego obrońcy, którego za 5,5 miliona euro pozyskały „Mewy”. Jednocześnie podjęto decyzję o natychmiastowym odesłaniu Polaka do klubu macierzystego na wypożyczenie.

Zgodnie z umową Michał Karbownik miał pozostać w Legii Warszawa do 30 czerwca, ale Anglicy zastrzegli sobie możliwość skrócenia tymczasowego transferu. Dotąd wydawało się, że z tej opcji nie skorzystają, ale według najnowszych wieści sytuacja uległa zmianie.

Jak donosi serwis internetowy Legia.net, Brighton & Hove Albion chciałoby wysłać obiecującego zawodnika do lepszej ligi. Mowa o Jupiler Pro League, w której to występuje Anderlecht. To właśnie do tej ekipy zaraz po zakończeniu przygody z „Wojskowymi” miałby dołączyć trzykrotny reprezentant biało-czerwonych.

Karbownik w ostatnim czasie zmagał się z problemami zdrowotnymi, ale teraz jest już w pełni sił. Niewykluczone, że przekonać o tym niebawem będą mogli się członkowie sztabu szkoleniowego „Fiołków”.

Młody gracz w bieżącej kampanii wybiegał na boiska 14 razy, notując w tym czasie jedno trafienie. W sumie rozegrał 36 spotkań w samej Ekstraklasie.

Prowadzony przez Vincenta Kompany'ego Anderlecht obecnie zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy