Legia Warszawa: Kosta Runjaić pomógł temu zawodnikowi. „Był słaby, a teraz się sprawdza”

2023-07-15 11:46:29; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
Legia Warszawa: Kosta Runjaić pomógł temu zawodnikowi. „Był słaby, a teraz się sprawdza” Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Meczyki.pl [YouTube]

Kosta Runjaić zbiera dobre recenzje za pracę w Legii Warszawa. Dziennikarz Canal+ Sport, Mateusz Rokuszewski, zauważa, że Niemiec wpłynął znacznie na kilku zawodników, w tym Yuriego Ribeiro.

Kosta Runjaić premierową kampanię za sterami Legii Warszawa może uznać za udaną. Stołeczna drużyna po fatalnym okresie wróciła na ligowe podium, zostając ostatecznie wicemistrzem Polski.

Niemcowi udało się również sięgnąć po pierwsze trofeum w karierze. W finale Pucharu Polski jego podopieczni pokonali Raków Częstochowa. Sukces ten stanowił świetne zwieńczenie sezonu. Teraz oczekiwania na Łazienkowskiej są znacznie większe.

Zauważalnie 52-letni trener wprowadził kilka ważnych zmian w składzie.

Jedna z nich dotyczy pozycji Yuriego Ribeiro, który przychodził do klubu jako lewy obrońca. Portugalczyk w trakcie rozgrywek został przesunięty do środka obrony, co okazało się świetną decyzją.

26-latek stał się bardziej konkretny i momentalnie odnalazł się na nowym miejscu.

Dziennikarz Canal+ Sport, Mateusz Rokuszewski, nie ukrywał, że to spora zasługa Runjaicia.

- Dzisiaj nam się wydaje, że Legia ma bardzo mocną kadrę. I ta kadra jest bardzo mocna, ale dlatego, że Kosta Runjaić wykonał ogromną pracę nad Bartoszem Sliszem i innymi zawodnikami, którzy się rozwinęli. Kto by powiedział, że Yuri Ribeiro, czyli słaby lewy obrońca, będzie się sprawdzał w roli pół-lewego stopera? Ci piłkarze za sprawą Runjaicia stali się gotowi, by występować w tak dobrej Legii - powiedział podczas programu „Piłkarski Salon” na kanale Meczyki.p.

Yuri Ribeiro na Łazienkową trafił w 2021 roku z Nottingham Forest. Od tego momentu wystąpił dla warszawskiego zespołu 47-krotnie.