Legia Warszawa kusi stopera. Rozmowy już od kilku tygodni

Legia Warszawa kusi stopera. Rozmowy już od kilku tygodni
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia.net

Joel Abu Hanna znalazł się na celowniku Legii Warszawa - podaje Legia.net.

23-letni środkowy obrońca jest zawodnikiem Zorii Ługańsk, ale jego kontrakt wygasa 30 czerwca. Władze mistrza Polski prowadzą rozmowy z agentem trzykrotnego reprezentanta Izraela już od kilku tygodni. Niewykluczone więc, że wyląduje on w Warszawie. Nie od dziś wiadomo, że Czesławowi Michniewiczowi bardzo zależy na ściągnięciu nowego stopera.

Hanna urodził się w Niemczech i przez wiele lat szkolił się w Bayerze. Następnie był związany z 1. FC Kaiserslautern, 1. FC Magdeburg i z Fortuną Köln, do której był wypożyczony. W tym czasie uzbierał między innymi 11 występów w 2. Bundeslidze.

Na Ukrainę defensor zawitał w 2019 roku. W tym sezonie wybiegał na murawy 27 razy (20 meczów rozegrał w lidze, pięć w Lidze Europy i dwa w Pucharze Ukrainy).

W przeszłości Hanna grał w juniorskich reprezentacjach Niemiec, ale finalnie wybrał Izrael. W tym kraju na świat przyszedł jego ojciec.

Docelowo 23-latek miałby zająć w Warszawie miejsce Artema Szabanowa, który nie zostanie wykupiony przez Legię z Dynama Kijów.

Hanna może być też wykorzystywany na lewej stronie obrony.

Mateusz Borek: Przyjście tego piłkarza do Legii Warszawa jest praktycznie przesądzone

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy