Legia Warszawa kusi stopera. Rozmowy już od kilku tygodni

Legia Warszawa kusi stopera. Rozmowy już od kilku tygodni
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia.net

Joel Abu Hanna znalazł się na celowniku Legii Warszawa - podaje Legia.net.

23-letni środkowy obrońca jest zawodnikiem Zorii Ługańsk, ale jego kontrakt wygasa 30 czerwca. Władze mistrza Polski prowadzą rozmowy z agentem trzykrotnego reprezentanta Izraela już od kilku tygodni. Niewykluczone więc, że wyląduje on w Warszawie. Nie od dziś wiadomo, że Czesławowi Michniewiczowi bardzo zależy na ściągnięciu nowego stopera.

Hanna urodził się w Niemczech i przez wiele lat szkolił się w Bayerze. Następnie był związany z 1. FC Kaiserslautern, 1. FC Magdeburg i z Fortuną Köln, do której był wypożyczony. W tym czasie uzbierał między innymi 11 występów w 2. Bundeslidze.

Na Ukrainę defensor zawitał w 2019 roku. W tym sezonie wybiegał na murawy 27 razy (20 meczów rozegrał w lidze, pięć w Lidze Europy i dwa w Pucharze Ukrainy).

W przeszłości Hanna grał w juniorskich reprezentacjach Niemiec, ale finalnie wybrał Izrael. W tym kraju na świat przyszedł jego ojciec.

Docelowo 23-latek miałby zająć w Warszawie miejsce Artema Szabanowa, który nie zostanie wykupiony przez Legię z Dynama Kijów.

Hanna może być też wykorzystywany na lewej stronie obrony.

Mateusz Borek: Przyjście tego piłkarza do Legii Warszawa jest praktycznie przesądzone

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy