Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu

2023-05-31 11:23:12; Aktualizacja: 1 rok temu
Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Sebastian Staszewski [Twitter]

Dalsza przyszłość Maika Nawrockiego w trykocie Legii Warszawa nie jest taka pewna. 22-latek znalazł się na celowniku kilku klubów, co może poskutkować letnim transferem - donosi Sebastian Staszewski z portalu Interia.pl.

Minionego lata Maik Nawrocki rozstał się definitywnie z Werderem Brema. Po udanym wypożyczeniu Legia Warszawa zdecydowała się wykupić dorastającego w Niemczech stopera. Jak się okazało, to była dobra decyzja.

W stolicy Polski 22-latek zaznał regularności, notując w tej kampanii 31 występów, cztery trafienia i asystę. Dobra forma pozwoliła mu znaleźć się w szerokiej kadrze Czesława Michniewicza na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Zarząd „Legionistów” jest zatem zadowolony z tej współpracy, lecz z pewnością nie odmówiłby dużych pieniędzy. Te mogą wkrótce się pojawić.

Jak donosi Sebastian Staszewski z portalu Interia.pl, środkowy defensor znalazł się na radarze kilku zagranicznych klubów. Zainteresowanie pochodzi z Belgii, Turcji i Włoch. Niestety, na ten moment brak konkretów w tej sprawie.

Legia oczekuje za Nawrockiego kilku milionów euro. W przypadku stosownej oferty nie będzie nalegała zatem na zatrzymanie 22-latka w swych szeregach.

Kontrakt młodzieżowego reprezentanta Polski ze stołeczną ekipą wygasa w 2025 roku, co z pewnością wpłynie na końcową wycenę.

Zainteresowanie z Turcji nie stanowi żadnego novum. Kilka miesięcy temu Galatasaray oferowało za niego trzy miliony euro, lecz Legia odrzuciła propozycję, oczekując czterech, a nawet pięciu milionów.