Legia Warszawa oddala się od transferu Deiana Sorescu? Agent komentuje sytuację zawodnika

Legia Warszawa oddala się od transferu Deiana Sorescu? Agent komentuje sytuację zawodnika fot. Cristi Dangeorge / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Weszlo.com | Fanatik

Deian Sorescu znajduje się obecnie bliżej zaliczenia przeprowadzki z Dinama Bukareszt do CS Universitatea Krajowa niż Legii Warszawa. Wskazują na to słowa wypowiedziane przez agenta reprezentującego interesy nominalnego obrońcy.

Przedstawiciele „Wojskowych” obrali sobie już jakiś czas temu za cel wielce wszechstronnego zawodnika. Do tej pory nie udało im się jednak znaleźć nici porozumienia z jego dotychczasowym pracodawcą w kwestii wysokości kwoty odstępnego, która przybliżyłaby aktualnego mistrza Polski do zakontraktowania 24-latka.

„Czerwone Psy” odpierały jednocześnie zaloty innych europejskich klubów, ale powoli tracą swoje koronne argumenty przy ustalaniu wyceny kapitana w obliczu zbliżającego się momentu wygaśnięcia obowiązującej umowy, co nastąpi 30 czerwca 2023 roku, oraz plasowania się na przedostatnim miejscu w tabeli.

W związku z tym zaczęto spekulować w rumuńskich mediach, że ten fakt może postarać się wykorzystać właśnie Legia Warszawa.

Ekipa z Łazienkowskiej zdaje się nie wykonywać na razie żadnych konkretnych ruchów w tym kierunku, dlatego Deian Sorescu może zostać jej sprzątnięty sprzed nosa przez CS Universitatea Krajowa.

Tak przynajmniej przekonują dziennikarze „Fanatik”, którzy poinformowali, że aktualnie piąta siła rumuńskiej elity złożyła za niego ofertę w wysokości 800 tysięcy euro i dodatkowe 10% z sumy ewentualnej kolejnej sprzedaży 24-latka.

W zaistniałej sytuacji o udzielenie komentarza na łamach Weszlo.com do obecnego położenia wszechstronnego piłkarza został poproszony jego agent, który stwierdził, że „Wojskowi” nie są jedyną drużyną z naszego kraju zabiegającą o kapitana Dinama Bukareszt. Ponadto ten nie podjął jeszcze żadnej decyzji o zmianie zespołu wewnątrz kraju czy wyjeździe zagranicę.

- Polskie kluby pytają o Deiana od ubiegłego lata. To reprezentant Rumunii, chce walczyć o najwyższe cele i jest gotowy na zmianę klubu. Niezależnie od tego, czy będzie to klub z Polski, silniejszy zespół z ligi rumuńskiej czy z innego kraju. Na dziś nic nie jest przesądzone, więcej będę mógł powiedzieć za kilka dni - powiedział Cristian Cernodolea.

Sorescu wystąpił w 20 meczach w trwających rozgrywkach i zdobył w nich osiem bramek oraz zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Ekstraklasa: Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk przerwany Ekstraklasa: Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk przerwany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy