Legia Warszawa sprowadzi do rezerw dwóch byłych reprezentantów Polski? „Rozmawiałem z nimi”

Legia Warszawa sprowadzi do rezerw dwóch byłych reprezentantów Polski? „Rozmawiałem z nimi”
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport.tvp.pl

Legia Warszawa robi wszystko, by trzecioligowe rezerwy poczyniły progres i awansowały do drugiej ligi. Okazuje się, że mieli w tym pomóc dwaj byli zawodnicy stołecznego klubu oraz dawni reprezentanci Polski, Łukasz Broź oraz Michał Pazdan - stwierdził dyrektor akademii Marek Śledź dla TVP Sport.

Legia Warszawa powoli wychodzi z marazmu, który dopadł ją w poprzednim sezonie, kiedy zamiast walczyć co najmniej o podium, musiała bić się o utrzymanie w Ekstraklasie.

Teraz „Wojskowi” mogą skupić się nie tylko na lidze, ale i rozwoju młodzieży. Od jakiegoś czasu mówi się, że pomocny w tej kwestii może okazać się awans na szczebel centralny, czyli do drugiej ligi.

Na razie ta misja nie kończyła się sukcesem, ale dyrektor akademii Legii Warszawa Marek Śledź ma nadzieję, że wkrótce się to zmieni.

- Trzecia liga? To dla nas zbyt mało. Tak, poziom centralny jest naszym celem. Marzeniem jest wręcz doprowadzenie do tego, by Legia II grała na zapleczu Ekstraklasy. To długi proces, ale chcemy awansować do II ligi, by podnieść wymagania szkoleniowe - stwierdził.

Okazuje się, że w realizacji tego celu mogliby pomóc byli reprezentanci Polski i Legii Warszawa, bo Śledź z nimi rozmawiał.

- Rozmawiałem z Łukaszem Broziem, lecz jest on zaawansowany wiekowo. Spotkałem się także z Michałem Pazdanem, który jest otwarty na przyszłość w akademii. Na razie ma kontrakt z Jagiellonią, ale zobaczymy, co będzie dalej. Na razie jest jakiś pomysł. Mógłby pracować w akademii nie przez rok, nie dwa, lecz znacznie dłużej. Zwłaszcza jeśli nie będzie miał ciśnienia na prowadzenie drużyny w Ekstraklasie. Poszukuję postaci, które mogą atakować z drugiego miejsca, które talent popierały pracą. Myślę zwłaszcza o zawodnikach, którzy stworzą oś – to środkowi obrońcy i pomocnicy, ale też napastnik - dodał.

Cały wywiad Marka Śledzia można przeczytać w sport.tvp.pl.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja Cezary Kulesza ze stanowczym stanowiskiem w sprawie decyzji UEFA na temat rosyjskich drużyn. „To jedyna słuszna decyzja” [OFICJALNIE] Cezary Kulesza ze stanowczym stanowiskiem w sprawie decyzji UEFA na temat rosyjskich drużyn. „To jedyna słuszna decyzja” [OFICJALNIE] Chelsea ubiła „ŚWIETNY” interes. „To mix Jude'a Bellinghama i N’Golo Kanté” Chelsea ubiła „ŚWIETNY” interes. „To mix Jude'a Bellinghama i N’Golo Kanté” Real Madryt: Drugi kandydat do zastąpienia Carlo Ancelottiego. „On daje show” Real Madryt: Drugi kandydat do zastąpienia Carlo Ancelottiego. „On daje show”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy