2023-09-21 21:07:26; Aktualizacja: 1 rok temu
Legia Warszawa świętuje i zaczepia Aston Villę. „Co się właśnie stało? 😂” Fot. Adam Starszynski / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Legia Warszawa [Twitter]

Legia Warszawa sprawiła nie lada sensację. W pierwszej kolejce Ligi Konferencji Europy pokonała Aston Villę. Wicemistrzowie Polski nie omieszkali zaczepić klubu z Premier League w mediach społecznościowych.

Co to był za mecz. Niesiona dopingiem kibiców Legia Warszawa pokonała siódmą drużynę poprzedniej edycji angielskiej ekstraklasy, Aston Villę.

Wicemistrzowie Polski znowu ufundowali nam wielkie widowisko i emocje. Strzelanie rozpoczęli już w trzeciej minucie, by chwilę później stracić gola. Podobnie było przy drugim trafieniu, na które podopieczni Unaia Emery'ego zdołali odpowiedzieć tuż przed końcem pierwszej połowy.

W 51. minucie Ernest Muçi podwyższył wynik na 3:2, notując dublet. Na to drużyna z Birmingham nie zdołała zareagować.

***

Legia Warszawa już zaciera ręce. „Jak on będzie tak grał, to pójdzie za ponad dziesięć milionów”

***

Legia Warszawa może teraz świętować zdobycie w pełni zasłużonych punktów. Celebracja wicemistrzów Polski przeniosła się również do mediów społecznościowych, gdzie zaczepili przegraną ekipę.

16 września Aston Villa mierzyła się w lidze z Evertonem. Dopiero w 98. minucie zdobyła zwycięskiego gola, a trzy minuty później wynik poprawił Leon Bailey. Po emocjonującym powrocie na twitterowym koncie klubu pojawił się wpis - „Co się właśnie stało? 😂”.

„Wojskowi” skomentowali tweeta wymowną grafiką.

To dopiero początek przygody Legii w fazie grupowej. Czekają ją jeszcze starcia z AZ Alkmaar i bośniackim Zrinjski Mostar.