Legia Warszawa wreszcie sprowadza lewego obrońcę. Testy medyczne!

Legia Warszawa wreszcie sprowadza lewego obrońcę. Testy medyczne!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Legia.net

Ivan Obradović jest o krok od przeprowadzki do Legii Warszawa, donosi portal Legia.net.

Władze stołecznego klubu od dłuższego czasu czyniły starania w kierunku sprowadzenia lewego obrońcy. Na ich celowniku znajdował się choćby defensor Piasta Gliwice, Mikkel Kirkeskov. Legia nie była jednak w stanie sprostać klauzuli odstępnego zawartej w kontrakcie Duńczyka.

Z tego względu pion sportowy postanowił wrócić do tematu sprzed kilku tygodni i pozyskać Ivana Obradovicia. Serb w ciągu kilku najbliższych godzin ma przejść testy medyczne. W jego przypadku nie muszą być one formalnością, ponieważ w przeszłości miał on wiele problemów ze zdrowiem. Jeśli jednak badania nie wykażą nic niepokojącego, defensor parafuje z wicemistrzem Polski kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku.

30-latek ostatnie cztery lata spędził w Anderlechcie. W poprzednim sezonie rozegrał jednak tylko dziesięć spotkań. Na jego dorobek złożyła się jedna asysta. 

Obradović karierę rozpoczynał w Partizanie, z którego w 2009 roku wykupił go hiszpański Real Saragossa. W 2014 roku sięgnęło po niego belgijskie Mechelen, a rok później Anderlecht. To także 27-krotny reprezentant Serbii.

Tym samym na ten moment kadra Legii na sezon 2019/2020 wydaje się skompletowana.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy