Legia Warszawa z drugim hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy [OFICJALNIE]

Legia Warszawa z drugim hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy [OFICJALNIE] fot. Adam Starszynski / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa wydała oficjalny komunikat o pozyskaniu Marca Guala tuż przed piątkowym starciem z jego obecnym zespołem - Jagiellonią Białystok.

Trener Kosta Runjaić postanowił nie trzymać dłużej w tajemnicy faktu nawiązania współpracy z hiszpańskim napastnikiem i na konferencji prasowej poprzedzającej pojedynek z... jego klubem potwierdził podpisanie z nim kontraktu.

W tej sytuacji sama Legia Warszawa nie zamierzała też zwlekać i wydała stosowny komunikat na temat sprowadzenie 27-letniego zawodnika w ramach wolnego transferu z SK Dnipro-1, z którego jest formalnie wypożyczony do Jagiellonii Białystok.

„Hiszpański napastnik Marc Gual zostanie zawodnikiem Legii Warszawa. 27-letni piłkarz podpisał ze stołecznym klubem trzyletni kontrakt.

Marc Gual to jedno z objawień obecnego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy. W 31 kolejkach Hiszpan zdobył 15 bramek, jest liderem klasyfikacji strzelców i klasyfikacji kanadyjskiej” - czytamy na stronie.

***

Legia Warszawa: Kosta Runjaić z mocnym przekazem odnośnie kadry na następny sezon

***

- Transfer jednego z najlepszych zawodników Ekstraklasy do Legii to duże wydarzenie na rynku, do którego zgodnie z planem przygotowaliśmy się odpowiednio wcześnie. Prace nad kadrą na przyszły sezon trwają od wielu miesięcy. Cieszy mnie również fakt, że Marc był przekonany do tej decyzji i bardzo mu zależało, żeby dołączyć do Legii, a my stworzymy mu odpowiednie możliwości do rozwoju. To wszechstronny zawodnik, który ma łatwość dochodzenia do sytuacji i potrafi je zamieniać na bramki. Dodatkowo kreuje szanse dla innych oraz dobrze czuje się w grze kombinacyjnej. Te zalety predysponują go do naszego stylu gry. Mam nadzieję, że Mark będzie dużym wzmocnieniem drużyny i wzbogaci nasze opcje gry ofensywnej - powiedział o nowym nabytku dyrektor sportowy Jacek Zieliński.

***

Legia Warszawa dzięki temu transferowi powinna poczynić progres sportowy

***

Środkowy napastnik występował w trakcie swojej dotychczasowej kariery w rezerwach Espanyolu, Sevilli czy Realu Madryt.

W rodzimym kraju można go było oglądać głównie na zapleczu LaLigi, gdzie bronił barw Realu Saragossa, Girony i Alcorcón.

Z tego ostatniego zespołu trafił zimą 2022 roku do ukraińskiego SK Dnipro-1, z którego musiał szybko się ewakuować po zbrojnej napaści Rosji.

Z jego dostępności skorzystała Jagiellonia Białystok, sprowadzając go dwukrotnie w ramach wypożyczenia.

Łączny bilans Guala w klubie z Podlasia zamyka się na osiemnastu bramkach i siedmiu asystach w 37 meczach.

Hiszpan jest drugim letnim nabytkiem Legii Warszawa po Patryku Kunie z Rakowa Częstochowa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy