Legia Warszawa z nowym osłabieniem. Pomocnik podda się operacji

2025-03-02 23:13:32; Aktualizacja: 12 godzin temu
Legia Warszawa z nowym osłabieniem. Pomocnik podda się operacji Fot. Mateusz Kostrzewa | Legia Warszawa
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Krzysztof Marciniak [X.com]

Wojciech Urbański zakończył mecz Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław (3:1) nie tylko ze zdobytą bramką, ale i kontuzją wymagającą operacji - poinformował Krzysztof Marciniak z Canal+ Sport.

Klub ze stolicy poszedł za ciosem i po wyeliminowaniu Jagiellonii Białystok z Pucharu Polski sięgnął po komplet punktów z walczącym o życie Śląskiem Wrocław.

Jednym z bohaterów tego pojedynku został Wojciech Urbański. Utalentowany pomocnik pojawił się na boisku na ostatni kwadrans spotkania i na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił wynik rywalizacji na 3:1.

I wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie nie będzie mu dane poprawić dotychczasowego dorobku w postaci trzech trafień i trzech asyst w siedemnastu grach, ponieważ swój epizodyczny i zarazem udany występ przeciwko „czerwonej latarni” Ekstraklasy okupił doznaniem kontuzji wymagającej interwencji chirurgicznej, o czym poinformował Krzysztof Marciniak z Canal+ Sport.

„Zastanawialiśmy się czy po ostrych faulach w meczu Legii ze Śląskiem nie będzie kontuzji. Okazuje się, że jest, ale po zupełnie innej sytuacji. Wojciech Urbański trafił do szpitala ze złamanym palcem. Czeka go operacja” - napisał dziennikarz.

Doprecyzowujemy, że chodzi o złamany palec w prawej dłoni.

Obecnie trudno wyrokować, ile z tego tytułu potrwa przerwa 20-latka, który z coraz mocniejszymi akcentami zaznaczał swoją obecność na seniorskim poziomie.