Legia Warszawa zaczyna letnie okno transferowe z przytupem [OFICJALNIE]

Legia Warszawa zaczyna letnie okno transferowe z przytupem [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa poinformowała, że latem jej szeregi zasili Patryk Kun.

Umowa Patryka Kuna z Rakowem Częstochowa jest ważna do 30 czerwca. Strony nie doszły do porozumienia w sprawie jej przedłużenia, co pozwala na wolny transfer. Lewy wahadłowy na tej zasadzie przejdzie do Legii Warszawa. Piłkarz podpisał już kontrakt do połowy 2026 roku. Do nowego zespołu dołączy oczywiście po zakończeniu sezonu.

- Patryk jest ogranym, doświadczonym zawodnikiem o bardzo dobrej jakości. Jego profil odpowiada naszemu sposobowi gry, bardzo dobrze zna ustawienie, które preferujemy od wielu miesięcy. Jeszcze niedawno był w szerokiej kadrze reprezentacji Polski. Przyjścia Patryka na Łazienkowską potwierdza, że wyróżniający się na swoich pozycjach piłkarze w Ekstraklasie są zainteresowani grą w naszym klubie i walką o sukcesy - powiedział dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński.

Kun trafił do Rakowa w 2018 roku z Rozwoju Katowice. W jego koszulce rozegrał 165 meczów, notując pięć trafień i 23 asysty. Z nowym zespołem dwukrotnie był wicemistrzem kraju, a także po dwa razy wygrywał Puchar oraz Superpuchar Polski.

W trwającym sezonie 27-latek pojawiał się na murawach Ekstraklasy 22 razy.

Jest on bohaterem pierwszego transferu Legii przed nowym sezonem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy