Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę”

Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Piotr Koźmiński [WP Sportowe Fakty]

Legia Warszawa może latem stracić Josué, który nadal nie przedłużył kontraktu. Kto wie, czy jego następcą nie zostanie inny były gwiazdor stołecznej ekipy Vadis Odjidja-Ofoe. Taki scenariusz nieśmiało kreśli Piotr Koźmiński, który zachęca do monitorowania przyszłości Belga.

Legia Warszawa rozgrywa naprawdę solidny sezon i plasuje się w tabeli Ekstraklasy na drugim miejscu. Szanse na awans do europejskich pucharów są zatem bardzo duże, a poza tym ekipa ze stolicy jest o krok od finału Pucharu Polski.

Wydaje się zatem, że pierwszy sezon pod wodzą Kosty Runjaicia można uznać za jak najbardziej udany.

Dyrektor sportowy Jacek Zieliński głowi się jednak powoli na temat przyszłości i tego, jakich wzmocnień należy dokonać, by drużyna „Wojskowych” nawiązała walkę z najlepszymi o mistrzostwo Polski.

Jednym ze zbliżających się kłopotów Legii Warszawa może być obsadzenie pozycji ofensywnego pomocnika.

Wraz z końcem sezonu wygasa kontrakt Josué i strony na razie nie porozumiały się w kwestii kontynuowania współpracy. Wpływ na to ma fakt, że oczekiwania finansowe Portugalczyka są ogromne.

Zieliński waha się zatem, czy 32-letni gracz jest wart tej ceny, a poza tym nie wiadomo, czy Legia jest w ogóle w stanie sprostać jego oczekiwaniom finansowym.

Jeśli okaże się, że te są ponad siły wicelidera Ekstraklasy, to trzeba będzie szukać kogoś innego. Opcję ma stanowić Vadis Odjidja-Ofoe.

34-latek to były gwiazdor Legii Warszawa, który wspólnie z tym zespołem sięgał po mistrzostwo Polski, a dodatkowo rywalizował z nim w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Belg obecnie występuje w KAA Gent, ale podobnie, jak w kwestii Josué, kontrakt ma ważny tylko do końca sezonu.

Piotr Koźmiński, który naświetlił ten temat, twierdzi dodatkowo, że szanse na pozostanie Odjidji-Ofoe w barwach obecnej drużyny są małe, bo nie dostanie on nowego kontraktu.

„Latem tego roku Vadisowi kończy się w kontrakt. Postanowiliśmy więc zapytać w Belgii o jego sytuację. Od jednego z dziennikarzy, który przygląda się klubowi od lat, usłyszeliśmy, że jego zdaniem na ten moment piłkarz nie dostanie propozycji nowej umowy” - czytamy na łamach „WP Sportowe Fakty”.

Da się bowiem w jego przypadku zauważyć trend, że po kontuzji kolana grywa on zdecydowanie mniej.

Sytuacji może przyjrzeć się zatem Legia Warszawa, która może znaleźć się w potrzebie. Na korzyść Belga poza umiejętnościami, działa fakt, że nie miałby on przy Łazienkowskiej większych problemów z aklimatyzacją.

„Zapytaliśmy też Vadisa o to, czy ma już sprecyzowane plany na przyszłość, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Warto jednak monitorować tę sprawę, w końcu chodzi o jednego z najlepszych piłkarzy Legii ostatnich dziesięcioleci” - dodaje Koźmiński.

Vadis Odjidja-Ofoe, który reprezentował barwy Legii Warszawa w sezonie 2016/2017, zanotował w bieżących rozgrywkach 33 występy, a jego dorobek to trzy bramki oraz trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy