Legia Warszawa: Znamy warunki odejścia Jasurbeka Yaxshiboyeva

Legia Warszawa: Znamy warunki odejścia Jasurbeka Yaxshiboyeva fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: WP Sportowe Fakty | Piotr Koźmiński

Jasurbek Yaxshiboyev zamienił pod koniec sierpnia Legię Warszawa na Sheriff Tyraspol, a Piotr Koźmiński poinformował właśnie o szczegółach transakcji.

Jasurbek Yaxshiboyev zimą trafił do Legii Warszawa z Paxtakora Taszkentu. Z jego przybyciem wiązano w stolicy niemałe nadzieje. On jednak nie zdołał im sprostać.

Uzbek przez znaczną część swojego pobytu przy Łazienkowskiej borykał się z kontuzjami, a w zespole Czesława Michniewicza rozegrał zaledwie jeden mecz.

To spowodowało, że działacze mistrzów Polski postanowili go wypożyczyć, a zgłosił się po niego Sheriff Tyraspol.

Wybór mistrza Mołdawii, który niespodziewanie awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów, nie jest przypadkowy. Szkoleniowcem tej ekipy jest Jurij Wernydub, a więc ukraiński trener, który doskonale zna 24-latka jeszcze z występów w lidze białoruskiej.

Skrzydłowy, który może grać też w roli napastnika, został wypożyczony i od samego początku prezentuje się w nowych barwach naprawdę solidnie. Już w debiucie strzelił gola i zaliczył asystę.

Fani mistrzów Polski zaczęli się więc zastanawiać, jak dokładnie wygląda umowa, którą zawarły Legia oraz Sheriff. Wątpliwości rozwiał Piotr Koźmiński.

Okazuje się, że mistrzowie Mołdawii nie zastrzegli sobie w przypadku Uzbeka klauzuli wykupu. Ich jedyną szansą na zarobek jest scenariusz, kiedy Yaxshiboyev wróci do Polski zimą. Wtedy uczestnik Ligi Mistrzów otrzyma skromny procent od ewentualnego następnego transferu. Na razie jednak taki wariant nie jest brany pod uwagę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy