Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu!

Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Leicester City | The Telegraph

Brendan Rodgers przystał na warunki nowej umowy z Leicester City.

Kiedy było wiadomo, że Unai Emery wkrótce straci posadę menedżera w Arsenalu, „Kanonierzy” zarzucili sieci na Irlandczyka pracującego na King Power Stadium. Wówczas nie wiedzieli jednak, z jak trudnym zadaniem będą musieli się zmierzyć.

W związku z tym szybko zwolnili hiszpańskiego menedżera, w jego miejsce zatrudniając Fredrika Ljungberga. Klubowa legenda miała dać czas londyńczykom na uzyskanie porozumienia z 46-latkiem odpowiadającym za wyniki Leicester City, jednak okazało się, że w jego umowie z „Lisami” znajduje się klauzula umożliwiająca mu odejście po uprzednim zapłaceniu 14 milionów funtów.

Na taki wydatek początkowo sternicy klubu z Emirates Stadium nie chcieli się zgodzić, lecz z każdym dniem w coraz większym stopniu utwierdzali się w przekonaniu, że byłaby to słuszna decyzja. Mając to na uwadze, nie czekając na dalszy bieg wydarzeń, władze wicelidera tabeli Premier League zaproponowały Brendanowi Rodgersowi przedłużenie współpracy.

Dzisiaj z kolei doszło do zawarcia kontraktu, który wiąże obie strony aż do 30 czerwca 2025 roku. „The Telegraph” zapewnia, że Irlandczyk będzie mógł teraz liczyć na zdecydowanie większą gażę (do tej pory zarabiał około pięciu milionów funtów rocznie), a jednocześnie jego klauzula wykupu pójdzie w górę. Tym samym kończy to spekulacje dotyczące przejęcia sterów w Arsenalu przez 46-letniego menedżera, który do Leicester City przybył z Celticu. Wcześniej na konto szkockiej ekipy trafiło niespełna dziewięć milionów funtów.

Rodgers do tej pory poprowadził „Lisy” w 28 spotkaniach, z których aż 19 kończyło się zwycięstwem i tylko pięć porażką.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy