Leicester City chce bocznego obrońcę Barcelony

Leicester City chce bocznego obrońcę Barcelony fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Mundo Deportivo

Moussa Wagué znalazł się na radarze Leicester City.

Podstawowy defensor wicelidera Premier League, Ricardo Pereira, znajduje się na celowniku Manchesteru United i Tottenhamu. To powoduje, że działacze ekipy rozgrywającej swoje mecze na King Power Stadium muszą być gotowi na różne ewentualności.

Jedną z takich ma być Moussa Wagué. Senegalczyk, którego karta zawodnicza należy do Barcelony, nie jest szczególnie zadowolony ze swojej pozycji w drużynie mistrza Hiszpanii. Tam bowiem w walce o pierwszy skład musi mierzyć się z Nélsonem Semedo i Sergi Roberto.

Takowy stan powoduje, że chętnie zmieniłby on miejsce pracy jeszcze w styczniu. Z odsieczą może przyjść mu właśnie Leicester City.

Brendan Rodgers rozważa złożenie oferty za tego zawodnika. Celem jest pozyskanie go na zasadzie wypożyczenia do 30 czerwca 2020 roku. Ponadto angielski klub chce zapewnić sobie w tej sprawie pierwokup. Ewentualna kwota nie jest jednak do końca znana.

21-latek trafił na Camp Nou z Eupen latem 2018 roku. Wówczas to Barcelona zapłaciła za niego pięć milionów euro.

W tym sezonie zawodnik rozegrał łącznie zaledwie trzy mecze. Kontrakt z Barceloną wiąże go natomiast do 30 czerwca 2023 roku.

Wagué ma na swoim koncie 14 występów w dorosłej kadrze Senegalu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy