Leicester City: Zapomniany Amartey szuka drogi ucieczki

Leicester City: Zapomniany Amartey szuka drogi ucieczki
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Starr FM

Daniel Amartey chce odejść z Leicester City najszybciej, jak to tylko możliwe.

O 25-letnim Amartey łatwo można było zapomnieć - na murawach Premier League ostatni raz widzieliśmy go w październiku 2018 roku. Ghańczyk chce jednak powrócić do regularnej gry, o czym poinformował jego agent Yussif Alhassan Chibsah.

Amartey nie jest ulubieńcem Rodgersa

- Szukamy nowych szans dla Amarteya. Obecnie nie należy do ulubieńców nowego trenera, więc zobaczymy, jak rozwiążemy tę sprawę - potwierdził Chibsah dla Starr FM.

Faktycznie menedżer Brendan Rodgers, pracujący w Leicester od lutego 2019 roku, nie postawił na środkowego obrońcę ani razu. Szkoleniowcowi zdarzyło się jednak publicznie pochwalić zawodnika za ciężką pracę na treningach.

W styczniu Amarteya łączono z angielskimi klubami - Fulham, Sheffield United i Newcastle United. Nie wiadomo jeszcze, jaki kierunek ostatecznie obierze w letnim oknie.

Mistrzostwo 2016 i późniejsze problemy

Amartey trafił do Leicester City z Kopenhagi w styczniu 2016 roku za 5-6 milionów funtów. W historycznym, mistrzowskim sezonie zagrał w pięciu spotkaniach Premier League. W edycji 2017/2018 zanotował 24 mecze, ale problemy przyszły w kolejnych rozgrywkach. Dodatkowo sytuację skomplikowały urazy - najpierw problemy z mięśniem uda, a w listopadzie 208 roku - złamanie kostki.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych 21-letnia Rebecca Dumitrescu Prodan właścicielką FC Hermannstadt 21-letnia Rebecca Dumitrescu Prodan właścicielką FC Hermannstadt Lech Poznań: Wraca temat transferu Floriana Kamberiego Lech Poznań: Wraca temat transferu Floriana Kamberiego OFICJALNIE: Sokół Ostróda awansował do II ligi i... rozstał się z trenerem OFICJALNIE: Sokół Ostróda awansował do II ligi i... rozstał się z trenerem Atlético Madryt: Rewolucja w sztabie Simeone. Germán Burgos odchodzi z klubu [OFICJALNIE] Atlético Madryt: Rewolucja w sztabie Simeone. Germán Burgos odchodzi z klubu [OFICJALNIE] FC Barcelona finalizuje transfer młodziutkiego Brazylijczyka FC Barcelona finalizuje transfer młodziutkiego Brazylijczyka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy