Lekarz duńskiej reprezentacji: Wyniki badań Christiana Eriksena są dobre. Na razie nie ma wyjaśnienia, dlaczego tak się stało

Lekarz duńskiej reprezentacji: Wyniki badań Christiana Eriksena są dobre. Na razie nie ma wyjaśnienia, dlaczego tak się stało fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ekstra Bladet I BBC Sport

W trakcie niedzielnej konferencji prasowej lekarz duńskiej kadry Morten Boesen wypowiedział się na temat Christiana Eriksena.

Duńczyk, który upadł na murawę w trakcie sobotniego meczu EURO 2020 z Finlandią (0:1) dochodzi do siebie i jak informowała już rodzima federacja 29-latka, jego stan jest stabilny.

- Przeprowadzaliśmy resuscytację. Doszło do zatrzymania akcji serca. Jak blisko byliśmy jego utraty? Nie wiem, ale odzyskaliśmy go po jednej defibrylacji. To dość szybko.

- Christian cały czas przebywa w Rigshospitalet. Wyniki wykonanych do tej pory badań wyglądają dobrze. Nie znaleźliśmy na razie wyjaśnienia tego, dlaczego doszło do tej sytuacji. To jeden z powodów, dla których wciąż jest w szpitalu. Chodzi o to, by dowiedzieć się, dlaczego tak się stało.

- Christian nie śpi. Odpowiada rzeczowo i wyraźnie na pytania. Jego serce pracuje normalnie - powiedział Boesen, którego zapytano również, jak ważne było to, że Eriksen mógł natychmiast otrzymać pomoc od sztabu medycznego.

- Myślę, że to było niezwykle istotne. Najważniejszy jest czas między takim incydentem a otrzymaniem pomocy. Był krótki. (…) Christian dalej przechodzi różne badania. One mogą dać odpowiedzi na pytania. W tej chwili nie jestem w stanie ich udzielić.

Głos zabrał również Peter Möller, kierownik duńskiej reprezentacji.

- Wszyscy piłkarze otrzymali pomoc od psychologów, którzy odwiedzili zespół. Zawodnicy pokazali się ze świetnej strony. Każdy ma swój sposób na radzenie sobie z taką sytuacją. Jedni potrzebują długiej rozmowy, inni nie - powiedział.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy