Lekarz duńskiej reprezentacji: Wyniki badań Christiana Eriksena są dobre. Na razie nie ma wyjaśnienia, dlaczego tak się stało

Lekarz duńskiej reprezentacji: Wyniki badań Christiana Eriksena są dobre. Na razie nie ma wyjaśnienia, dlaczego tak się stało fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ekstra Bladet I BBC Sport

W trakcie niedzielnej konferencji prasowej lekarz duńskiej kadry Morten Boesen wypowiedział się na temat Christiana Eriksena.

Duńczyk, który upadł na murawę w trakcie sobotniego meczu EURO 2020 z Finlandią (0:1) dochodzi do siebie i jak informowała już rodzima federacja 29-latka, jego stan jest stabilny.

- Przeprowadzaliśmy resuscytację. Doszło do zatrzymania akcji serca. Jak blisko byliśmy jego utraty? Nie wiem, ale odzyskaliśmy go po jednej defibrylacji. To dość szybko.

- Christian cały czas przebywa w Rigshospitalet. Wyniki wykonanych do tej pory badań wyglądają dobrze. Nie znaleźliśmy na razie wyjaśnienia tego, dlaczego doszło do tej sytuacji. To jeden z powodów, dla których wciąż jest w szpitalu. Chodzi o to, by dowiedzieć się, dlaczego tak się stało.

- Christian nie śpi. Odpowiada rzeczowo i wyraźnie na pytania. Jego serce pracuje normalnie - powiedział Boesen, którego zapytano również, jak ważne było to, że Eriksen mógł natychmiast otrzymać pomoc od sztabu medycznego.

- Myślę, że to było niezwykle istotne. Najważniejszy jest czas między takim incydentem a otrzymaniem pomocy. Był krótki. (…) Christian dalej przechodzi różne badania. One mogą dać odpowiedzi na pytania. W tej chwili nie jestem w stanie ich udzielić.

Głos zabrał również Peter Möller, kierownik duńskiej reprezentacji.

- Wszyscy piłkarze otrzymali pomoc od psychologów, którzy odwiedzili zespół. Zawodnicy pokazali się ze świetnej strony. Każdy ma swój sposób na radzenie sobie z taką sytuacją. Jedni potrzebują długiej rozmowy, inni nie - powiedział.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy