Lekarz skazany za przyczynienie się do śmierci Davide Astoriego

Lekarz skazany za przyczynienie się do śmierci Davide Astoriego fot. ACF Fiorentina
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzeta dello Sport

Davide Astori zmarł czwartego marca 2018 roku w wieku 31 lat. Zapadł właśnie wyrok skazujący profesora Giorgio Galantiego, który jako ostatni dał piłkarzowi Fiorentiny zgodę na grę.

Lekarz, który był dyrektorem medycznym Centrum Referencyjnego Medycyny Sportowej Szpitala Uniwersyteckiego Careggi we Florencji, pełnił również funkcję konsultanta sportowego w Fiorentinie.

To on 10 lipca 2017 roku wystawił piłkarzowi dokumenty świadczące o braku przeciwskazań do gry. Był zatem ostatnim medykiem, który badał go szczegółowo pod kątem zdrowia.

Biegli ustalili, że już wtedy w testach wysiłkowych pojawiły się zaburzenia rytmu serca. Był to alarm dla lekarza, który zwyczajnie zlekceważył, nie zlecając szczegółowych badań w kierunku wykluczenia problemów z narządem odpowiadającym za pompowanie krwi do naczyń krwionośnych.

Oskarżyciel żądał dla Giorgio Galantiego półtora roku pozbawienia wolności. Ostatecznie skazano go na rok bezwzględnego więzienia.

Podczas sekcji lekarze doszli do wniosku, że u Davide Astoriego wystąpiła bradyarytmia (zbyt wolne rytmy serca). Odszedł w śnie, osierocając córkę.

Zawodnik grał na pozycji stopera, był kapitanem „Violi” i 14-krotnym reprezentantem Włoch.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy