L’Équipe: Neymar zostaje w PSG

L’Équipe: Neymar zostaje w PSG fot. Wikipedia
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Opera mydlana z udziałem Neymara powoli dobiega końca. Według najnowszych wieści Brazylijczyk miał poinformować zainteresowane kluby, że zostaje w Paris Saint-Germain.

Od kilku dobrych tygodni 27-latek pracował na swój transfer, a jego marzeniem był powrót do Barcelony. Fakt prowadzenia negocjacji kilkukrotnie potwierdził Leonardo, dyrektor sportowy paryżan, lecz pomimo tego strony nadal nie wypracowały porozumienia. Ostatnia oferta Katalończyków została odrzucona, a dołożyć się do niej miał nawet sam zawodnik, który z własnej kieszeni przeznaczył na ten cel 20 milionów euro. W efekcie 97-krotny reprezentant „Canarinhos” zdecydował się pozostać na Parc des Princes. Takie informacje przekazało „L’Équipe”.

Brazylijczyk swoją decyzję najpierw przekazał rodzinie, a następnie poinformował zarówno Barcelonę, jak i Paris Saint-Germain o swoich planach. Ponadto spotkał się on także z wysłannikiem Realu Madryt, aby poinformować go, że podczas obecnego okna transferowego nie zmieni klubu. Pamiętajmy bowiem, że „Królewscy” mieli być cały czas w gotowości do przeprowadzenia operacji, gdyby ostatecznie graczowi nie udało się sfinalizować swojej przeprowadzki na Camp Nou. Według wspomnianego źródła te informacje ostatecznie zamykają telenowelę z udziałem atakującego.

Decyzja Neymara ma być w dużej mierze podyktowana tym, że szefostwo mistrzów Francji zdołało uporządkować relację ze swoim zawodnikiem i w tej chwili przygotowano już solidne podwaliny pod jego powrót do drużyny. Nim jednak to nastąpi, weźmie on udział w zgrupowaniu kadry narodowej.

Abstrahując od powyższych doniesień „L’Équipe”, pamiętajmy, że okno transferowe wygasa dopiero jutro i do tego czasu wszystko tak naprawdę może się wydarzyć. W tym kontekście wystarczy wspomnieć o lubowaniu się Florentino Péreza w składaniu niezwykle atrakcyjnych ofert w deadline day. Niemniej, przynajmniej na razie, sytuacja 27-latka nieco się oczyściła.

Neymar do Paris Saint-Germain trafił w sierpniu 2017 roku. Od tego czasu rozegrał 58 spotkań, strzelił 51 goli i zanotował 29 asyst.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy