L’Équipe: Neymar zostaje w PSG

L’Équipe: Neymar zostaje w PSG fot. Wikipedia
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Opera mydlana z udziałem Neymara powoli dobiega końca. Według najnowszych wieści Brazylijczyk miał poinformować zainteresowane kluby, że zostaje w Paris Saint-Germain.

Od kilku dobrych tygodni 27-latek pracował na swój transfer, a jego marzeniem był powrót do Barcelony. Fakt prowadzenia negocjacji kilkukrotnie potwierdził Leonardo, dyrektor sportowy paryżan, lecz pomimo tego strony nadal nie wypracowały porozumienia. Ostatnia oferta Katalończyków została odrzucona, a dołożyć się do niej miał nawet sam zawodnik, który z własnej kieszeni przeznaczył na ten cel 20 milionów euro. W efekcie 97-krotny reprezentant „Canarinhos” zdecydował się pozostać na Parc des Princes. Takie informacje przekazało „L’Équipe”.

Brazylijczyk swoją decyzję najpierw przekazał rodzinie, a następnie poinformował zarówno Barcelonę, jak i Paris Saint-Germain o swoich planach. Ponadto spotkał się on także z wysłannikiem Realu Madryt, aby poinformować go, że podczas obecnego okna transferowego nie zmieni klubu. Pamiętajmy bowiem, że „Królewscy” mieli być cały czas w gotowości do przeprowadzenia operacji, gdyby ostatecznie graczowi nie udało się sfinalizować swojej przeprowadzki na Camp Nou. Według wspomnianego źródła te informacje ostatecznie zamykają telenowelę z udziałem atakującego.

Decyzja Neymara ma być w dużej mierze podyktowana tym, że szefostwo mistrzów Francji zdołało uporządkować relację ze swoim zawodnikiem i w tej chwili przygotowano już solidne podwaliny pod jego powrót do drużyny. Nim jednak to nastąpi, weźmie on udział w zgrupowaniu kadry narodowej.

Abstrahując od powyższych doniesień „L’Équipe”, pamiętajmy, że okno transferowe wygasa dopiero jutro i do tego czasu wszystko tak naprawdę może się wydarzyć. W tym kontekście wystarczy wspomnieć o lubowaniu się Florentino Péreza w składaniu niezwykle atrakcyjnych ofert w deadline day. Niemniej, przynajmniej na razie, sytuacja 27-latka nieco się oczyściła.

Neymar do Paris Saint-Germain trafił w sierpniu 2017 roku. Od tego czasu rozegrał 58 spotkań, strzelił 51 goli i zanotował 29 asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy